Android uygulama paylaşımı bir hali zor oluyordu. Hatta birçok kişi çok sayıda üçüncü taraf uygulamalar bile kullanıyordu. Google, ise kullanıcıları bu dertten kurtaracak bir projeye imza attı. Android işletim sisteminin geliştiricisi ve dağıtıcısı Google, resmi uygulama marketi Play Store’a “Uygulama Paylaşma” özelliği getirdi. Herhangi bir internete ihtiyaç duymadan ‘yakındakilerle paylaş’ özelliği devreye giriyor.

android uygulama paylaşımı ile ilgili görsel sonucu

Android Uygulama Paylaş Özelliği
Google güncellemeyi doğrudan google play store’a otomatik güncelleme olarak gönderdi. Gelelim bunu nasıl kullanacağınıza. Aşağıdaki adımları uygulayarak bu özellikten yararlanabilirsiniz.
1. Google play store’da ‘uygulamaların ve oyunlarım’ bölümüne girin.
2. Üst kısımda ‘paylaş’ sekmesine dokunun.
3. Burada play store size gönderme ve alma seçenekleri sunacak. Kendi cihazınızdan başka bir cihaza göndermek için ‘gönder’ butonuna basın.
4. Sonuç olarak play store sizden göndermek istediğiniz uygulamayı seçmenizi isteyecek. Atmak istediğiniz uygulamayı seçin.
5. Google telefonu otomatik bir şekilde gönderme moduna alacaktır.
6. Bu aşamada karşı taraftaki cihazın, gönderdiğiniz uygulamayı almak için “Uygulamalarım ve oyunlarım” menüsünden “Paylaş” sekmesine gelip “Al”a dokunması gerekiyor. Sonrasında paylaşım gerçekleşiyor.

android uygulama paylaşımı ile ilgili görsel sonucu

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz