Teknoloji ilerledikçe çoğu kişi bu sektöre atanıyor ve cihazlar için farklı uygulamalara yer veriyor. Bazı uygulamalar yüksek performansa sahiptir ve bu uygulamalar cihazınızı yavaşlatabilir. Bu yazımızda da cihazınızda yer alan hangi uygulamaların telefonunuzu yavaşlattığından bahsedeceğiz. Farklı oyunlar ortaya çıktıkça siz de bu oyunları indirmek ya da satın almak istiyorsunuz. Ancak cihazların belirli bir kapasitesi vardır ve bazı cihazların kapasitesi istediğiniz uygulamalar için yetersiz kalır.

Bu durumda devreye GB’lar giriyor. Yeni bir telefon alırken telefonun, 8GB, 18GB, 64GB, 128 GB RAM gibi farklı kapasitelere sahip olduğunu bildirirler. Eğer cihazınızın kapasitesi düşük ise bir süre sonra cihaz uygulamaları ve gelen resimleri kabul etmez.

Uygulama indirme işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız da cihazınızda yer alan bazı uygulamaları ya da bazı dosyaları silmeniz gerekecektir. Pili en çok tüketen ve ne çok yer kaplayan uygulamalar sosyal medya (Facebook, WhatsApp, Instagram…) uygulamalarıdır.

  • Hangi uygulamanın cihazınızı yavaşlattığını ve pil seviyenizi azalttığını öğrenmek için Ayarlar alanına girin.
  • Daha sonra depolama/ hafıza alanına tıklayın.
  • Ardından depolama listesinde cihazınızın en fazla ne kadar depolama alacağına dair bir içerik yer almaktadır. Bu içerikte bellek tüketimi de gösterilmektedir.
  • Hafıza alanına dokunun ve karşınıza çıkacak olan listede size RAM uygulama kullanımını göstermesi için bildirim seçme alanı yer alır. Bu alandan 3, 6, 12 saat ya da 1 gün şeklinde tercih yaparak RAM’in tüketimini öğrenebilirsiniz.
Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz