Teknoloji dünyası içerisinde geliştirilen cihazlar, eskiye nazarna çok daha fonksiyonel. Böylece her türlü talebe yanıt verirken insanları farklı cihazlara başvurma durumundan da kurtarıyor. İnsanlar istedikleri işlemleri gerçekleştirirken farklı amaçlarla da kullanabiliyor. Dolayısıyla bugünün en moda ürünü diyebiliriz. Satış rakamlarına baktığımızda genellike teknolojik cihazlar daima zirvede yer alırken aranın açılmasını da kuşkusuz akıllı telefonlar sağladı. Entegre edilen işletim sistemleri sayesinde adeta cep telefonundan öte cep bilgisayarına dönüşerek mobilize halde hizmet veriyor. İmalatçılar bu önemli ve yüksek getirili pazarda var olabilmek, kar marjlarını arttırabilmek için durdurak bilmeden çalışmaktalar. Girdiğimiz yeni yılda aklımıza ilk acaba bu sene hangi amiral gemiler tanıtılır sorusunu getiriyoruz. Genellikle sohbahar aylarının başlangıcında yapılan lansmanlarda ürünler tanıtılıyor. Minör iyileştirmelerin dışında majör yenilikler de ilgimizi çekiyor. Elbette etiket fiyatları da öncelikle baktığımız bilgiler arasında. Neticede bütçemize uygun davranarak hareket etmek zorundayız. Edindiklerimizi de uzun vadede bütün isteklerimizi gerçekleştirebileceklerimiz arasından seçiyoruz. Her ne kadar belirli markalarda, sistemlerde seçiçi olsak da farklı platformlardaki özelliklerden faydalanmak isteyenlerin sayısı hiç az değil. Örneği son dönemlerde Android uygulamalarını bilgisayarlarda veya diğer işletim sisteminin eklendiği telefonlarda kullanmaya çalışanlarımız var. Mac bilgisayar sahipleri de özel olarak konuyu araştırıyor. Biz de Android uygulamaları Mac bilgisayarlarda nasıl çalıştırılır başlık yazımızda sizlere bir yöntemden bahsedeceğiz.

Üçüncü parti programlar, bilişimin yakaladığı gelişimin ve ivmenin önemli parametrelerinden. En basitinden ilk dönem bilişim ürünlerine bakılınca temel detaylar çoğumuzu cezbetmiyordu. Ne zaman programların üçüncü kişilerce de işlenmesi olayı gerçekleşti, işte o zaman kullanıcı sayısında patlama yaşandı. Elbette sektörün devlerinden Microsoft, özverisiyle işletim sisteminin yanına kayda değer uygulamaları, programları koyarken bunlar belirli bir kitleye hitap ediyodu. Oyunlar, işlerde kullanılabilen programlar ise tam anlamıyla evrensel bir yapı oluşturdu. Kısacası spesifik taleplerimize yanıt verebilmek amacı ile üretilen uygulamalar, önümüzdeki yıllarda da vazgeçilmezimiz. Programlamanın gelişmesinin ardından artık firmalar kendilerine özel veya belli cihazlarda yer alabilecek işletim sistemleri üretti. 3. parti uygulamaları destekleyen sistemler değişince yazılımcılar da bu sistemler diyagramında işler çıkarıyor. Örneğin Android’de çalışabilecek bir uygulamayı iOS platformuna indirdiğinizde çalıştırmanızın mümkünatı yok. Ancak ekstra yöntemler denerek programların özelliklerini kullanabiliyorsunuz. Yazımızın da konusu halihazırda Mac bilgisayarlarda Android uygulamaları çalıştırmak. Nasıl çalıştırılır hususunda çokça bildirim alınca kaleme aldık.

Android Uygulamaları Mac Bilgisayarda Çalıştırma

Direkt işlev sunan uygulamalardan öte aracı olabilecek, bağ kurabilecek misyonu üstlenen yazılımlar da var. Bluestacks adını verdiğimiz ürün de tamamiyle böyle bir yazılım. Windows veya Mac bilgisayarlarınıza göre özel hazırlanmış versiyonu indirerek Android uygulamaları çalıştırabiliyoruz.

bluestacks

Resmi web adresinden Mac versiyonunu indirip kurulumu sağlayın. Devamında normal bir Android telefon kullanıyormuşcasına hareket edin. Klasik Google Play Store girişi adına Gmail gibi bilgiler girdikten sonra basit ve hızlı arayüzü sayesinde uygulamaları indirmeye başlayabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz