Bu yazımızda sizlere Android uygulamaları SD karta nasıl kopyalayacağınız konusunda yardımcı olacağız. Akıllı cihazlar tarafından sağlanan bellek, tüm kayıtlı görüntüleri, videoları belgeleri, uygulamaları depolamak için yeterli olmayan durumlar vardır. Bu tarz durumlarda SD kart sizi kurtarır ve bu durum sayesinde depolama alanınız açılır.
Uygulamalarınızı, fotoğrafları, videoları eklemeye başladığınız zaman bazı podcast indirin. Bu durum sayesinde kalan alanlarınız dolacaktır. Cİhazınızın belleğini belli bir ücret ödeyerek genişletebilirsiniz. İsteğe göre 32 GB kart seçerek genişleyebilirsiniz. Eğer bu alanda yetersiz ise 64 GB genişletme gerçekleştirebilirsiniz. Bu tarz durumlarda Android uygulamalarını SD kartınıza aktarmanın doğru yolunu bilmeniz gerekiyor. Basit olan adımlar sayesinde Android uygulamalarını SD karta kopyalayabilirsiniz.

Android uygulamaları SD karta kopyalamak için cihazınızın Ayarlar uygulamasına geçin. Daha sonra Ayarlar menüsünü uygulama alanında bulabilir veya bildirim çubuğunda bulunan dişli çark simgesine tıklamanız yeterli olacaktır. Ardından uygulamalara girin, MicroSD karta kopyalamak istediğiniz bir uygulama seçin. Depo alanı üzerinden değiştir seçeneğine basın. Eğer değiştir seçeneğini bulamazsanız uygulama kopyalanmaz. Bu yüzden değiştir seçeneğini bulmanız gerekiyor. Taşı seçeneğine basın. Taşı düğmesine bastığınız zaman otomatik olarak SD kartınız taşınır. Ancak dahili belleğe tekrar dönmek isterseniz, değiştir düğmesine tekrar basın ve Dahili depolamayı seçin. Bu adımlar sayesinde geri dönmüş olursunuz. Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13



CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz