Android Wear iOS desteği aldı. Artık Android akıllı saatler iPhone ile uyumlu şekilde çalışabilecek.

Google 1 Eylül 2015 itibariyle Android Wear platformuna iOS desteği getirdi. Böylece giyilebilir teknolojiler dünyasında büyük bir adım atmış oldu.

Android Wear iOS desteği harika bir adım. Ancak bu destek sadece yeni model Android akıllı saatler için geçerli. Bu modeller arasında LG Watch Urbane, Huawei akıllı saat ve Asus ZenWatch 2 var. Elbette IFA 2015 Berlin etkinliğinde tanıtılacak Motorola Moto 360S ve Motorola Moto 360L akıllı saatlerde de bu desteğin olması bekleniyor. Google’ın eski Android akıllı saat modellerine bu desteği vermemesinin nedeni, iPhone kullanıcılarına emin bir destek sunmak. Yani şirket, kullanıcıların kutudan çıkan akıllı saati kesin olarak iPhone cihazlarıyla kullanabilmesini istiyor. Böylece uyumsuzluk sorunlarıyla karşılaşmak istemiyor.

Google şu anda Motorola Moto 360, LG G akıllı saat, LG G Watch R, Samsung Gear Live, Asus ZenWatch ve Sony akıllı saat 3 gibi akıllı saatlere bu desteği vermediğini söylüyor. Ancak Moto 360 ve iPhone kullanıcıları, iOS için Android Wear uygulamasını indirdiklerinde Moto 360 ile iPhone telefonlarını eşleştirebildiklerini söylüyorlar. Bu kullanıcılardan biri Motorola Moto 360 akıllı saati olduğunu ve saatin yazılımının Android Wear 1.3 sürüm olduğunu söylüyor. Eşleşme yapmak için Motorola Moto 360 saati yeniden başlatmak yeterli olmuş.

andorid wear ios-1-2-3

 

Bu arada yeni model bir Android akıllı saatiniz ve iPhone cihazınız varsa yeni Android Wear iOS uygulamasını indirebilirsiniz.

Android Wear iOS indir:

[appbox appstore 986496028]

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz