Android Wear gelecek güncellemede Wi-Fi desteği alacak. Google, giyilebilir teknolojisini geliştirmeye devam ediyor.

Apple’ın yaptığı yeni akıllı saat hamlesi şöyle dursun Google kendi platformuna yönelik geliştirdiği teknolojileri desteklemeyi sürdürüyor. Yeni gelen bir haber Android Wear teknolojisine gelecek güncelleme ile ilgili bilgiler veriyor.

Android Wear için gelecek yeni güncelleme cihazların doğrudan Wi-Fi ağına bağlanmasını sağlayacak. Bu da Android akıllı saatler için büyük bir yenilik demek. Çünkü bu sayede akıllı saatiniz Bluetooth aracılığıyla akıllı telefonunuza bağlı olmasa da saatin bazı özelliklerini kullanabileceksiniz. Bunun için Wi-Fi ağına bağlanmak üzere gereken adımları izlemeniz gerekmekte. Akıllı saatinizin Wi-Fi desteği güncellemesinden yararlanabilmesi için gerekli donanımlara sahip olması gerektiğini de belirtelim.

Android akıllı saatler çıktığından bu yana böyle bir özellikleri var gibi görünüyordu. Fakat yeni güncellemenin cihazları daha kullanışlı hâle getireceği kesin. Bu güncelleme sayesinde saatiniz telefona Bluetooth ile bağlı olmasa da bildirimleri alabilecek ve Google Now özelliğini kullanabileceksiniz.

Wi-Fi desteği Android Wear için gelen en büyük yeniliklerden biri. Ayrıca güncelleme ile gelmesi beklenen bazı ufak iyileştirmeler de mevcut. Örneğin; el kontrolü bildirimler arasında gezmenizi sağlarken, bilek hareketi de Google Now kartlarını yönetmenizi sağlayacak.

Güncelleme sonrasında arayüz de geliştirilecek. Android Wear uygulamalarına özellikle kişilere ulaşmak daha kolay hâle gelecek.

Güncellemenin ne zaman geleceği merakla bekleniyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz