Akıllı telefonunuzu tek internet kaynağınız olarak kullanmak tercih edilmezken, Android telefonunuzu bir sıcak noktaya çevirmenin gerçekten kullanışlı olacağı zamanlar olabilir. Mesela, ana internet bağlantınız kesildiğinde Android’de bir mobil bağlantı noktası oluşturmayı öğrenmek yardımcı olabilir.

Bu yazıda size Android’de bir mobil bağlantı noktası kurma giriş ve çıkışlarını göstereceğiz.

Editörün notu: Lütfen mobil operatörünüzü ve satın aldığınız servis planını öğrenmek için zaman ayırın. Bütün planlar bağlama ve sıcak nokta servislerine izin vermez ve ek ücrete tabi olabilir. Ayrıca, bazı taşıyıcı marka telefonlarda, Android telefonunuzda tamamen etkin nokta erişim özelliği devre dışı bırakılmış olabilir. Bugün sizi birkaç teknikle çalıştırmaya çalışacağız, ancak cihazınızda bu mümkün olmayabilir.

Android’de bir mobil hotspot nasıl kurulur

Hotspot düğmesini cihazınızın hızlı ayarları çekmecesinde görmüş olabilirsiniz. Mobil etkin noktanızı açıp kapatmanın en hızlı ve en kolay yolu olsa da, ilk önce bunları yapılandırmak için biraz zaman ayırmak isteyeceksiniz.

İşte Android’de bir hotspot bağlantısını nasıl yapılandırdığınız:

Ayarlar uygulamasını açın ;
Seç Ağ ve Internet seçeneğini;
Seç Hotspot’u & tethering’i;
Kablosuz ortak erişim noktasına dokunun ;
Bu sayfa, sıcak nokta özelliğini açma ve kapatma seçeneklerine sahiptir. Ek olarak, ağ adını, güvenlik türünü, şifreyi ve daha fazlasını değiştirebilirsiniz;

Sıcak nokta özelliğini beğeninize göre özelleştirmek için talimatları izleyin.

Zor kısmı bitti. Tek yapılması gereken sıcak nokta özelliğini açmaktır. Ayarlarda bunu yapmak için kullanışlı bir geçiş var veya bildirim gölgesinin hızlı ayarlarını kullanabilirsiniz.

Akıllı telefon üreticilerinin sık sık kendi UI öğelerini deneyime eklediklerini unutmayın. Bu genellikle ayarları ve seçenekleri etrafında taşıma anlamına gelir. Bu talimatları Google Pixel 3 XL’deki Android ayarları menüsüne dayandırdık. Hangi cihaza sahip olduğunuza bağlı olarak işler biraz farklı olabilir, ancak nispeten benzer olmalıdır.

Üçüncü taraf bir uygulama ile mobil ortak erişim noktası kurma

Herhangi yeni bir akıllı telefon yerleşik sıcak nokta yetenekleri ile gelmelidir. Bu geçmişte norm değildi. Eski akıllı telefon kullananlar, hizmetinizde olan bir bağlama / sıcak nokta seçeneğine sahip olmayabilir, bu durumda üçüncü taraf bir uygulamayı kullanmaya bağlı olabilirsiniz.

Favori seçeneklerimizden ikisi PdaNet + ve Portable Wi-Fi hotspot.

PDANET + İNDİR

TAŞINABİLİR KABLOSUZ ORTAK ERİŞİM NOKTASINI İNDİRİN

Sıradaki ne?
Google Play Store’da, hotspot ve tethering için bu ve benzeri hizmetleri sağlayan birçok harika uygulama var . En iyi seçeneğinizin varsayılan Android veya operatör aracını kullanmak olduğunu unutmayın. Üçüncü taraf seçenekleri, bu tür hizmetlere hala ihtiyacı olan kalan birkaç kullanıcı içindir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz