İnternet ağı, yaşantımızın önemli bir bölümünde artık bizlere hitap ediyor. İlk etaplarda araştırma ve iletişim gibi temel taleplerimize yanıt verse de gelişen bilişim ve teknoloji sanayisi neticesinde eğlence isteklerimize de cevap verebiliyor. Özellikle başlı başına bir sektöre dönüşmesi, işin içerisine pazarlama ve reklam gibi görsel ve yazılı basında çokça yer alan yapılar eklenince milyonlarca liranın döndüğünü görebiliyoruz. Hal böyle olunca üreticiler de yayıncılar da gerek ürünlerini satmak gerek insanlara hitap edebilmek amacıyla buralarda var olmak durumundalar. Halihazırda çevremizdeki kişileri düşündüğümüzde hemen hemen herkesin birer tane akıllı telefonu olduğunu görüyoruz. Rahatlık internet erişimi de sağlanınca bu cihazlar büyük bir pazarı oluşturuyor. İşletim sistemleri özelinde kategorize edilirken internet ortamında bulunabilmek adın herksein bütçesine uygun aygıtı edinmek de mümkün. Zira Android mobil platformu gibi sadece bir imalatçının değil sektördeki tüm telefon üreticilerinin kullanımına sunulmuş açık yazılım detayına sahip yapı bizlere cebimizdeki meblağa uygun ürünleri alabilme şansını doğuruyor. Elbette fiyat performans oranına göre hareket etsek de kimileri son çıkan amiral gemileri tercih ederek hem kaliteden hem de sosyal statü getirisinden faydalanamk istiyor. İnternetteki dolaşım hızı da tercihlere etki eden paremetrelerden. Cihazın teknik yeterliliği kadar kullanılan tarayıcının da hıza etkisi var. Mozilla Firefox hız konusunda tatmin eden tarayıcılardan olurken son günlerde fazlaca sorulan Android telefonlarda sekme kapatma butonu için bir yazı hazırladık.

Konuyu internete ve akıllı telefonlara getirince elbette dolaşım hızı ve kullanım kolaylığı sağlayan tarayıcılara göz atmak gerekiyor. Çünkü beklentileriniz odağında araç seçmezseniz kullanım keyfinde aşağılara inip bir süre sonra memnun kalmayabilirsiniz. Mozilla Firefox da aslında bahsettiğimiz düzeydeki kişilere sesleniyor. Bilgisayarlarda tercih edilenlere baktığımız zaman önceleri Internet Explorer’in ciddi bir üstünlüğü vardı. Lakin zamanla yeterli gelmeyen çeşitli istatistikler ve durmadan yenilenenen, iyileştirilen bilişimin günceli yakalanamayınca kitleler alternatiflere kaydı. Yine arama motoru olarak yola başlayıp Amerika Birleşik Devletleri merkezli dev bir teknoloji firmasına dönüşen Google kendi Chrome tarayıcısını çıkarınca sektörün yeni lideri belli oldu. Ancak yoğunlukla kullanılmas demek herkesin taleplerine yanıt veriyor olduğu anlamına da gelmiyor. Mozilla Firefox ürünlerini severek kullanan kemik bir kitle de mevcut. Keza sayılabilecek kayda değer farklı ürünler de yok değil. Ancak at başı gidenlerin arkasından gelen Firefox, kendi çapında beklenenleri vermekte. Android sürümündeki yorumlara bakıldığında da geri dönüşlerin çoğu pozitif. Sadece sekme kapatma butonu ekleme noktasında sitemler edilirken biz de bu konuya parmak basarak yöntem sunacağız.

Android Telefonlarda Firefox Tarayıcısına Sekme Kapatma Butonu Eklemek

Android akıllı telefonunuzda Firefox uygulamasını çalıştırdıktan sonra Tab Close Button eklenti sayfasını ziyaret edin. Sayfa üzerindeki anahtar simgesine dokunup eklentiyi yükleyin. Bu eklenti sayesinde Firefox sekme kapatma butonu eklenmiş olacaktır. Uygulamayı tekrardan kapatıp açmaya gerek kalmıyor olsa da garantilemek ve doğru kullanım adına kapatıp açmakta fayda var.

android-firefox-sekme-kapatma-butonu-eklemek

Yeniden başlattıktan sonra Firefox üzerinden sekme açın. Sayfa yüklenmesinin ardından adres çubuğunda kapatma yani çarpı işareti göreceksiniz. Tıkladığınızda artık sekme tek hareketle kapatılacak.

Kaynak : Mobil13


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Mobil13.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Mobil13'severlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz