Bu yazımızda Android cihaz kullanıcıları için fazla gelen sistemleri silme konusunda yardımcı olacağız. Pil tüketiminizin hızlı olmasından kaynaklı olarak telefonun arka planında yer alan sistemleri merak edebilirsiniz. Bu sistemler değerli kaynak olarak görünür ve pil tüketimini, cihaz kullanımını yavaşlatır. Android cihazınızı hızlandırmak için bazı uygulamaları devre dışı bırakmak çok mantıklı bir yöntem olacaktır.

Arka planda çalışan uygulamalardan bazıları Google Play manuel olarak yüklenen uygulamalardır. Diğerleri ise Android’in kendi parçaları olacaktır. Yüklemiş olduğunuz uygulamaları kullanamıyorsunuz alanı genişletmek için bu uygulamaları durdurabilirsiniz. Arka planda yer alan uygulamaları görmek için Ayarlar alanını açın. Daha sonra diğer bölümüne geçin ve Uygulama Yöneticisi alanına tıklayın.

Açılacak olan listede uygulamada yüklediklerinize dair bir liste oluşacaktır. Sağ tarafa kaydırdığınızda ise cihazınızda yer alan tüm uygulamaların listesi açılacaktır. Bu listede yer alan uygulamaların çoğunun Android simgesine sahip olduğunu göreceksiniz. Hangi uygulamayı güvenli bir şekilde devre dışı bırakacağınız belirtmek zordur. Çünkü her telefon farklı sistemler sunar. Ancak bu durumda bize yardımcı olabilecek bir uygulama vardır.

Bu uygulama sayesinde uygulamaları güvenli bir şekilde devre dışı bırakabilirsiniz. Uygulamanın adı System App Remover (root needed). Bu uygulama sayesinde telefonunuz ya da tabletinize root yüklemeden yararlanacaksınız. Ancak root’unuz yoksa tüm özelliklerden yararlanamazsınız. Bu adımlar sayesinde Android cihaz ya da tabletlerde hangi sistemleri devre dışı bırakacağınızı öğrenebilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz