İlk dönemlerinde insanlığa farklı bir noktadaki kişi ile iletişime geçme imkanı tanıyan ancak varoluş amacından neredeyse öte amaçlara hizmet etmeye başlayan telefonlardaki gelişmeler dur durak bilmiyor. Elbette her türlü alanda sürekli gelişme, iyileşme söz konusudur ama konu akıllı telefonlar olunca bunu en azından ikiyle çarpmamız gerekiyor. Zira yoğun tüketim ve taleplere cevap verebilmenin altından kalkabilmek, her zaman daha iyisini ve en iyisini sunmak kolay değil. Emeğin ve eforun maksimuma çıktığı araştırma – geliştirme ve uygulama aşamalarından sonra teknoloji marketlerden veya online marketlerden ürünleri edinebiliyoruz. Şimdi ele alacağımız durum ise telefonunuzun şifresini deneyip telefonu kurcalamak isteyenlerin fotoğrafını çekmekle alakalı. Bir süredir sosyal medyada veya normal yaşamdaki çevrenizde gördüğünüz yöntemi muhtemelen sizler de uygulamak isteyeceksinizdir. Çünkü telefonunuzu yanınıza almayı unuttuğunuz zaman cihazınıza kimlerin giriş yapmaya çalıştığını bilemeyebilirsiniz. Bu ve buna benzer birçok noktada sizlere bilgi sağlayacak yöntem sayesinde tabiri caizse arkanızdan kimlerin iş çevirdiğini anlayabileceksiniz.

Şifre denedikten sonra eğer yanlış deneme yapılırsa otomatikman fotoğraf çekiliyor ve saklanıyor. İşin esprisi ise fotoğraf çekildiğinde giriş yapmaya çalışan kişi farkında olmuyor. Böylesine hizmeti ve imkanı kullanmamızı sağlayan yegane platform için yazımız özelinde Android. Halihazırda her türlü spesifik talebin cevabını bulabileceği işletim sistemi içerisinde sadece böylesine keyfi isteklere değil önemli teknik işlerde de yardım edinebilirsiniz. Geniş kullanıcı kitlesinin ortaya çıkardığı büyük pastadan pay elde etmeye çalışan imalatçılar ve geliştiriciler verim oranlarını arttırmak adına burada daha fazla çalşma gerçekleştiriyorlar. Elbette bu sayede her türlü isteğe cevap vermek de mümkün oluyor. Son dönemlerde modaya dönüşen telefona giriş yapmaya çalışan, kurcalayan kişilerin fotoğrafını çekme işlevini normalde dahili bünyede hiçbir yapı gerçekleştiremiyor.

Android’da Telefonları Kurcalayan, Şifrenizi Deneyenlerin Fotoğrafını Çekmek

Bahsettiğimiz gibi çoğu akıllı telefon aslında genişletebilir yapıya sahip olsalar da ilk satın aldığınızda yapabileceğiniz aslında çok fonksiyon yoktur. Daha ilk aşamada uygulama marketine giderek 3. parti programlardan faydalanırsınız. Yazımızın içeriğinde olduğu gibi telefonunuzun şifresini, parolasını deneyenlerin fotoğrafını çekmek için de üçüncü kişilerin geliştirdiği bir yazılımdan faydalanacağız.

third-eye

Third Eye adı verilen yazılımda fotoğraflar çekildikten sonra sizlere gösteriyor ve aslında siz yokken, farkında değilken kimlerin cihazınıza giriş yapmaya çalıştığını görebiliyorsunuz. Fotoğraf günlüğü şeklinde saklanan galeride ayarları değiştirebilme imkanınız da mevcut. Davetsiz misafir footğraflarının galeride gözükmesini de çoğumuz istemeyiz. Buna benzer değişiklikleri yapmaya da imkan verilmiş. Ayrıca uygulama içerisinde en son hangi saatte şifrenin başarıyla girilip parola duvarının aşıldığı görünmekte. Girişi yaptığınızda size kaç kişinin telefona giriş yapmaya çalıştığına dair bir bildirim geliyor.

[appbox googleplay com.miragestacks.thirdeye]

Fotoğrafların yoğun şekilde çekilmeye başlamasıyla kapasite konusunda sıkıntı çekenler için de ekstra bir düzenleme parametresi bulunmakta. İlk seferdeki başarısız şifre girişiminden sonra fotoğrafın çekilmemesi konusunda komutunu kullanabilirsiniz. Böylece başarısız şekilde sonuçlanan deneme girişimlerinin sayısını beşe kadar artırabiliyorsunuz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz