Gelişmiş endüstriden çıkan ürünlerin çoğu bizim tahmin ve hayal edeceğimiz problemleri de kendisiyle beraber getirmektedir. Gerek üretimdeki fiziksel sıkıntılar gerekse sanal yani yazılım boyutundaki hatalar olsun ortaya genellikle sorunlu durumlar çıkarıyorlar. Her ne kadar önüne geçilebilmek amacıyla imalatçıların araştırma ve geliştirme ekipleri kurup birçok test aşaması gerçekleştirse de kurtulmak pek mümkün olmuyor. Yerel veya uluslararası çapta satışına başlananlardan bir süre sonra kötü geri dönüşler alınınca firmalar güncellemeler, iyileştirmeler yayımlayarak sorunu gidermeye çalışıyorlar. Ancak bazıları da var ki sadece belirli kitlelerde yaşanıyor. Çoğunluğun sitem etmemesi müşteri analizlerinde de göze çarpınca ister istemez elden yapacak bir şey gelmiyor. Kullanıcılar da mecburen eski kullanım deneyimlerine ulaşmak için üçüncü kişilerin yardımına koşuyorlar. Hatta bu durum ülkelerinde yayınlanmayan yazılımları, uygulamaları kullanmak isteyen kişilerin de çokça kullandığı yöntem. APK adını verdiğimiz yöntemle kurulum dosyasını cihazlara elle yüklemek mümkün. Esas konuya dönecek olursak örneğin Android entegrasyonlu tiplerde son zamanlarda com.android.mms çalışmayı durdurdu hatası ile karşılaşılıyor. İnsanlar bu ve benzeri hataların çözümünü ararlarken bizler de hatayı düzeltebileceğiniz adımlar halinde yardım edeceğimiz yazı hazırladık.

Android mobil işletim sistemi Google geliştiricileri tarafından hazırlanmasına rağmen farklı firmaların telefonlarında veya tabletlerinde kullanıldığını fark etmişsinizdir. Açık yazılım özelliği eklenerek piyasaya sürülünce sadece cihazın fiziksel noktalarına odaklanan üreticilere de olanak sağlandı. Böylece gelişmiş yazılımdan faydalanırken telefonların donanımlarına odaklanmış kaliteli şirketlerin cihazlarını da satın alabiliyoruz. Her ne kadar rakiplerine nazaran geniş hareket alanı sunsa da bazı problemleri de kendisiyle beraber getiriyor. İlk akla gelecekler ise güvenlik. Zira hareket alanının genişliği size her istediğinizi yapma imkanı tanırken aynı zamanda siber korsanlara da davetiye çıkarıyor. Mesela indireceğiniz dosyalar veya uygulamalar çoğu zaman hackerların virüslerini yerleştirdiği tarzda şeyler olabilir. Uzun dönemler sonrasında da yaşanan şişmeler herkesin bildiği durumlar. Sayılabilecek daha nice çıkmaz nokta varken hatalar da üstüne tuz biber olmakta. Örneğin yazımızın ana konusu Android’in com.android.mms çalışmayı durdurdu hatası konusunda insanlar çözüm arıyor.

Android Telefonlardaki com.android.mms Çalışmayı Durdurdu Hatasını Düzeltmek

Öncelikle belirtelim ki elinizde Android telefon bulunuyor diye bu hatayı alacak değilsiniz. Lakin bazılarımız da bir türlü kurtulamayınca yanıt aramak durumundayız. Kimi zaman yeniden başlatarak kurtulabildiğiniz sıkıcı durumdan kurtulmak hep böyle kolay olmuyor. Peki com.android.mms çalışmayı durdurdu hatasını nasıl aşacağız, aşağıda adım adım anlattık.

1. Cihazı kapattıktan sonra güç düğmesine uzunca basıp açılan ekrandan yeniden başlatarak kullanın. Eğer düzelmezse Google Play Store’a ulaşarak uygulamaları kontrol edip gerekli güncellemeleri gerçekleştirin. Devre dışı şekilde pasif halde bulunan uygulama var mı ona da bir bakın.

android-com-android-mms-calismayi-durdurdu-hatasi

2. SMS, MMS mesajlaşma uygulamalara telefonlara yüklü halde dahili hafızada barındırılır. Bu nedenle online marketten güncellenmez. Ayarlar sekmesine gidip Hakkında kısmından Sistem Güncellemesi var mı yok mu bakın. Eğer varsa kurulumu gerçekleştirin.

3. Yine com.android.mms çalışmayı durdurdu aşılamıyorsa aşağıda verdiğimiz yazılımları indirin.

[appbox googleplay com.handcent.app.nextsms]

[appbox googleplay com.jb.gosms]

4. Deneyebileceğiniz diğer seçenek ROM paketi bularak telefona kurulumu sağlamak. Genellikle sorun böyle aşılıyor fakat yedekleme ve yeniden ayar yapmanız lazım.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz