Akıllı telefon piyasasının yazılım ve uygulama açısından en getirili alanı kuşkusuz oyunlar. Çünkü hemen hemen herkes oyun oynamaktan hoşnut olurken boş vakitlerini de eğlenerek değerlendirmek isteyebilir. Bu noktada kullanıcı taleplerini dikkate alan ve her seferinde üstüne koymaya çalışan geliştiriciler insanların uzun süre sıkılmadan oynayabilecekleri oyunları üretmekle mükellefler. Aksi taktirde sektörde varlıklarını hissettirmeleri, kar marjlarını arttırmaları pek mümkün değil. Elbette pek çok firmanın oyun ürettiğini ve çeşitli imkanları içerisinde sunarak yayınladığını biliyoruz. Ücretsiz şekilde indrilebilecek çokça seçenek mevcut. Yine satın alınarak indirilebilenlerin yanı sıra şu sıralar moda olan oyun içi satış da popüler. Kullanıcılar seviyeler atlamak, düşmanları alt edebilmek için farklı güçlere, ekipmanlara ihtiyaç duyuyorlar. Bunlar olmadan da geçebilirsiniz ancak zorluğu düşürmek adına faydaları dokunuyor. Değinilebilecek diğer bir nokta ise grafikler. Bilgisayarlardaki yüksek grafik düzeylerine sahip yazılımlar zamanla akıllı telefonlara da entegre edildi. Ancak cihazların kapasiteleri, performansları da üst segmentte olmalı ki donma, kasma ve benzeri problemler yaşanmadan oynanabilsin. Örneğin bilim kurgu oyunları daha çok geliştiricilerin hayalgüçleri yettiğince değişik boyutlara ulaşınca görkemli ve dikkat çekici ürünü üretmek için teknolojinin zirvesindeki değerler sisteme ekleniyor.

Bilim kurgu türünün sevenler içeriği bu olan tüm ürünleri okumaktan, izlemekten, oynamaktan keyif alıyor. Romantizm, dram, aksiyon, maceranın yanı sıra bilim kurgu da film pazarında geniş izleyici sayılarına ulaşıyor. Yine çizgi roman, kitap gibi çeşitli alanlarda da üretildiğinde beklenen seviyelere çıkılıyor. Yazılımcılar kitlenin farkına vararak Android mobil işletim sistemine yüklenebilecek bilim kurgu oyunlarını geliştiriyorlar. Özellikle son yıllarda yoğunlukla üretildiğini ve alternatiflerin çoğaldığını söyleyebiliriz.

Android İçin En İyi Bilim Kurgu Oyunları

Bilim kurgu sevenlerinin telefonlarında bulundurabileceği oyunları seçerken sunacağımız bazı tavsiyelerimiz de var. Bu önerilerin Android sistemnie uygun olduklarını belirtelim. Geniş üretici ve tüketici kitlesine sahipliği nedeni ile kullanım oranı yüksek. Bizler de Android’li telefonu olan kesimin daha fazla fikre ihtiyacını olduğunu düşünerek liste halinde ürünleri sıraladık. Aralarından istediklerinizi indirebileceğiniz oyunların açıklamalarını hemen isimlerinin altındaki kısımdan okuyabilirsiniz. Google Play Store ile entegre çalışan kısa indirme seçeneğini de hemen sonrasında bulabilirsiniz.

mines-of-mars

Mines of Mars

Dünyadan çıkıp uzaya yolculuk yaptığınız ücretsiz ve reklamsız bir oyun. Mars gezegenini keşfe çıkarken aynı zamanda amacınız sağlam kaynakları bulmak.

[appbox googleplay com.wickeyware.minesofmars]

epoch-2

EPOCH 2

Epoch isimli robotun hikayesinin 2. bölümünde de rakipleri alt etmek için çaba sarf edeceksiniz. Prensesi kurtarmak isteyen robota yardım etmek istiyorsanız hemen indirin.

[appbox googleplay com.uppercut_games.epoch2]

xenowerk

Xenowerk

Gezegenin yaratıklarla savaşmaya ve arındırılmaya ihtiyacı var. Peki bu işi yapacak savaşçı kim? Dünyada yalnız başınıza kalmışsınız ve mutantların istilasına uğramış durumdasınız. Yapmanız gereken tek şey var, savaşmak!

[appbox googleplay com.pixelbite.mutant]

breakneck

Breakneck

Geleceğin tasarımının yapıldığı uygulamada uzaylıların istilasına uğrayan bir dünya var. Tamamiyle harabeye dönen gezegende yaşanılacak hiçbir nokta kalmamış. Savaşmaya gücünüz yettiğince uğraşsanız da hayatta kalabilmek için kaçmanı gerekiyor. Aksi taktirde oyunda zafere ulaşmanız pek mümkün değil.

[appbox googleplay com.pikpok.fr.play]

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz