Yılın sıcak aylarına giriş yapınca ve Ramazan Ayı da bu sene için bahsettiğimiz döneme denk gelince ister istemez tüm vatandaşlar havanın tüm negatif yönlerinden oldukça etkilendiler. Özellikle bulunduğumuz günlerde insanlar kış aylarını ve yaptıkları aktiviteleri özler oldular. Çünkü yapılan her aktivite sayesinde mevsimin tadı sonuna kadar çıkarılıyor. Normal hayatın neredeyse son 10 yılda tamamen sanala taşındığını da görünce aynı akvitelerin, oyunların benzerleri de akıllı telefon adını verdiğimiz cihazlara entegre edilmiş durumda. Sadece bunlarla da sınırlı kalmayarak günlük ihtiyaçlarımızı gördüğümüz, işlemlerimizi hallettiğimiz bir hareket alanından söz ediyoruz. Neticede sadece bir kişiyle çağrı görüşmesi yapmamızdan çok daha fazlasını; fotoğraf makineleri kalitesinde kareler, videolar çekmemizi sağlıyor, yeri geliyor saatlerimizi geçirdiğimiz işlerimizi saniyede halleden mekanizmaya dönüşüyor. Toplamında baktığımız zaman ne sebeple olursa olsun birer tane hepimiz satın alma durumunda kalıyoruz. Kış oyunları konusunda özel ilgisi bulunan kişilerin de sevebileceği tarzda oyunların da bu platformlar özelinde yaygınlaştığını söyleyebiliriz.

Konuyu akıllı telefonlardan, oyunlardan, uygulamalardan açtığımız zaman elbette işletim sistemlerinden de bahsetmek gerekiyor. Çünkü akıllı sıfatını taşıyan her cihazın içerisinde bir işletim sistemi barındırması gerekiyor. Aksi taktirde hareket alanı dar ve basit bir yapıyla karşı karşıya kalırız. Ancak sistemin entegre edilmesi daha geniş harekete izin vermesinin yanı sıra bize dışarıdan destek alabilme şansını da doğurur. Bunun en büyük örneği de kolayca tahmin edebileceğiniz gibi 3. parti programlardır. Sadece akıllı telefonlarda değil masaüstü ve dizüstü bilgisayarların da yaygınlaşması, geliştirilmesi sonrasında hem kullanıcıların talebi hem de geliştiricilerin getiri elde etmek amacı üzerine çıkan bir pazar. Hatta öylesine durumlar yaşandı ki başlı başına milyon dolarların döndüğü yer haline dönüştü. Yazımızın konusu kış oyunları uygulamalarını oynamak istiyorsanız da günümüzün modern mobil işletim sistemi platformlarından birisine sahip olmanız lazım.

En İyi Android Kış Oyunları

Mobil platformlar arasında Android işletim sisteminin nicelik açısından üstünlüğü herkes tarafından kabul ediliyor. Zira birden fazla imalatçının tercih etmesi neticesinde birçok segmentte her bütçeye uygun telefonun üretilmesi söz konusu. Sonucunda da herkesin akıllı telefona ayıracağı bütçe farklı olacağından çok fazla seçenek ve çok fazla da satılan ürün oluyor. Bizler de Android sistemin kullanıldığı cihazlarda oynanabileceği kış oyunları arasından en iyi olanları bir araya getirerek listeledik.

ice-rage-hockey

Ice Rage: Hockey

Çevrimiçi oynayabileceğiniz Ice Rage’de kıyasıya yarışacaksınız. Ücretsiz şekilde indirilebilen oyunda gerçek kişilerle de yapay zekayla da yarışabilirsiniz.

[appbox googleplay com.herocraft.game.icerage]

sadece-kayak

Sadece Kayak

Fiziki şartları uygulamadığınızda istediğiniz keyfi alamayacağınız gerçek dünyadaki kayağın benzeri yapılmaya çalışılmış. Minimalize grafik yapısıyla size keyifli bir oyun deneyimi yaşatacaktır.

[appbox googleplay com.farseergames.justski]

polybear-ice-escape

Polybear: Ice Escape

Kutup ayısının küresel ısınma nedeniyle eriyen buzlardan kaçmasına yardımcı olmanız gerekiyor.

[appbox googleplay com.naquatic.polybear]

ayntz

Antyz

2054 senesinde dünyanın ieçrisinde bulunduğu durum ele alınmış. Yeniden buzul çağına giren dünyada karıncaların hayatta kalması mümkün mü?

[appbox googleplay ch.dnastudios.antyzthegame]

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz