Hayatımızın çoğu bölümünde stresle baş etmek durumundayız. Yaşadığımız stresin pek çok nedeni olabileceği gibi iş dünyasında ve özel hayatımızdaki sorunlar bizlere psikolojik bunalımları sunuyor. Bunların önüne geçebilmek için kafa dağıtmak, eğlenmek, güzel vakit geçirmek çok önemli. İnsanlar tatillerinde seyahatler düzenlemeyi, evlerinde dinlenmeyi veya kendilerini kısa bir süre de olsa huzura kavuşturacak aktiviteleri tercih ediyorlar. Kimimiz ise eğlencenin ve vaktimizi değerlendirmeyi oyunları seçerek yapıyoruz. Konsollardan itibaren ekranlardan oynadığımız ve çeşitli cihazlarla yönettiğimiz karakterler, varlıklar birçok engeli aşarak zafere ulaşmamızı istiyor. En iyi olmaya çalışsak dahi uzun soluklu yapılarda neticeyi elde etmek zor. Ancak geriye doğru bakıldığında zorlanılan anlarda en çok eğlendiğimizi de fark ediyoruz. Nihayetinde tamamladığımız bir oyunu genelde tekrardan açıp oynamıyoruz. Tycoon oyun türünde ise bahsettiğimiz özellikleri barındıran fakat kısa vadede tamamlanamayacak, devamlı geliştirmeye açık sistemler bulunuyor. İşletmenin başına geçerek çevrim içi türlerinde diğer kişileri, normallerinde ise çevrenizdeki rakipleri yenmeye çalışıyorsunuz.

İlk etapta sanal oyunları bilgisayarlarımızda oynarken zaman içerisinde stabil kalınan, hareket edilemeyen detayı birçoğumuzu mobiliteye itti. Çünkü sürekli bilgisayarların başında kalamıyor ve işlerimizi, gündelik yaşamımızı devam ettirmek için hareket halindeyiz. Mobil cihazların yüksek pazar payına ve geniş kullanıcı kitlesine sahip işletim sistemi ise Android. Google’ın geliştirdiği platformda Tycoon türünde çeşitli yazılımlar bulabilirsiniz.

Android’deki En İyi Tycoon Oyunları

Google Play Store üzerinden ilgilendiğiniz her konuda yazılımı edinebilirken geniş oyun yelpazesinden de faydalanabilirsiniz. Birçok telefon imalatçısının kullanması geliştiricilerin de dikkatini çekiyor ve kendilerini Android’e yönlendiriyor. Onlarca türde ürün bulunurken Tycoon özelinde bir şeyler indirmek istiyorsanız hazırladığımız listeye göz atabilirsiniz.

bit-city

Bit City

Sonu olmayan oyun arayışında bulunan kişilerin vazgeçemeyeceği ürün var karşınızda. Şehir simülatörü vari yapıya sahip olsa da parselleri geliştirip şehrinizi büyütmeye çalışacaksınız. Şehir planlamasını doğru yaptığınız taktirde metropol olmaya başlıyorsunuz. Para biriktirerek ilerleyebildiğiniz uygulamada seviye atladığınızda ise yeni zorluk derecesi ile sıfırdan başlıyorsunuz.

[appbox googleplay com.nimblebit.bitcity]

reactor

Reactor

Elektrik enerjisi sayesinde ne kadar başarı elde edebilirsiniz? Enerji kaynaklarınızı doğru kullanarak ağır adımlarla sağlam yapı oluşturmaya çalışacaksınız. En verimli enerji sizi doğru yola götürecek. Yeni bölgeler keşfettikçe enerji kaynaklarını da kontrolünüz altına alacak, icatlarınızla getirilerinizi arttıracaksınız. Sona erişmeye epey yolunuzun olduğu oyunda memnun kalacağınızı düşündüğümüz grafikler bir iki kademe daha kaliteli olabilirdi.

[appbox googleplay com.rsgapps.reactor]

rollercoaster-tcyoon-4

RollerCoaster Tycoon 4 Mobile

Başta çocuklar olmak üzere her kesimden insanın indirebileceği oyun. Lunapark işletmecisi görevini alıp yaratıcılıkta sınır tanımayarak gelirlerinizi katlayabilirsiniz.

[appbox googleplay com.atari.mobile.rct4m]

tattoo-tycoon-free

Tattoo Tycoon FREE

Dövme kültürünü benimseyenler ve benimsemek isteyenler, imparatorluklarını sanal alemde kuracaklar. Döşeyeceğiniz müthiş stüdyo sayesinde herkesin tercih ettiği dövmeci şanına kavuşarak işletmenizi kara geçireceksiniz.

[appbox googleplay com.hg.tattootycoonfree]

Android mobil işletim sisteminin dahil edildiği akıllı telefonlara yüklenebilecek Tycoon alanında oyunları bu şekilde listeledik. Spesifik isteklerinizi ve beğenilerinizi içeren uygulamayı indirebilir ve hemen oynayabilirsiniz. Birkaçında Türkçe dil desteği bulunmasa da genel manda kısa sürede alışacak ve vazgeçilmezleriniz arasına girecekler.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz