Google, Android’in yeni sürümlerinin piyasayı daha hızlı yakaladığını söyledi

Android Dev Zirvesi 2019’un beklentisiyle, Google, işletim sisteminin yeni sürümlerinin yayılmasından bahsetti ve Proje Tiz’in akıllı telefon güncellemeleri üzerindeki olumlu etkisini vurguladı.

Şirket, bu yıl 12 üreticiden 18 cihazın Android Q ön test programına katılırken, Android P beta sürümlerinin yedi akıllı telefon için mevcut olduğuna dikkat çekti.

Google ayrıca, Android’in yüklü sürümlerinin yayımlanmasından bir yıl sonra istatistiklerini karşılaştırdı:

Temmuz 2018’in sonunda, Android 9 Pie’in piyasaya sürülmesinden kısa bir süre önce, Android Oreo ekosistemin% 8,9’unu oluşturdu. 2019 Ağustos’unun sonunda Android 10 piyasaya sürülmeden önce, Android 9 Pie% 22.6 pay aldı. Dolayısıyla bu sürüm, Proje Tizinin olumlu etkisini gösteren Android ekosisteminin en önemli parçası haline geldi
Google, Android 10’un dağıtımına ilişkin istatistikler sunmamakla birlikte, “Android 9’dan Android 10’a yükseltme işleminin, ortaklarımızdan gelen geri bildirimlerle kanıtlandığı gibi çok daha verimli olduğunu” belirtti.

Google, Ekim 2018’de aylık Android sürüm istatistiklerini yayınlamayı durdurdu. En son güncelleme Google I / O 2019’da Mayıs’ta geldi .

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz