En iyi Android temizleyicileri

 

Bu çözüm genellikle Android sisteminin kendisinde yatar, fakat bazı uygulamalar da cihazınızı temizlediğini iddia eder (ancak bunlar dikkatle kullanılmalıdır!).

Sizin yapmanız gereken uygulamanın önbelleğini manuel olarak temizleyin.
Cihazınızda ki ayarlara gidebilir ve her bir uygulamaya bakabilir ve sorunu saptaya bilirsiniz.Örneğin ; WhatsApp aracılığıyla aldığınız görüntüleri ve videoları sık sık kendiniz silersiniz.

İstediğiniz zaman Android için bir önbellek temizleyici kullanmanızı öneriyorum ve bunu yaptığınızda, bunu en fazla veriyi içeren Uygulamalar listesinden yapın. Bunu yapmak için;

Ayarlar Menüsüne gidin.
Uygulamaları tıklayın.
Tümünü bul sekmesini seçin.
Çok yer kaplayan bir uygulama seçin.
Önbelleği Temizle düğmesini tıklayın. Cihazınızda Android 6.0 Marshmallow çalıştırıyorsanız, Depolama‘yı ve ardından Önbelleği Temizle‘yi tıklamanız gerekir.

 

 

Bu sadece bir uygulamayı temizlemek için çalışır. Her uygulamanın önbelleğini aynı anda temizlemek için aşağıdaki adımları izleyin;

Ayarlar‘a gidin ,                                                                                                  Depolama> Önbellek Veri veya Kayıtlı Verileri tıklayın ,                                Önbelleklerde saklanan her şeyi kaldırmak için onay isteyecektir. İçeriği kaldırmak için onaylayın ve kaydedin.

 Fabrika ayarlarına sıfırlama(DÖNME) 

Adından da anlaşılacağı gibi, telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmek sizi sıfıra götürür ve cihazınızın ayarlarını kutudan çıktığı güne dönmenizi sağlar. Ekstra uygulamalar, kişiler, ayarlar veya herhangi bir veri türü kalmayacak şekilde siler.

Telefonunuzu fabrika ayarlarına geri döndürmek için en yaygın yol ;

Ayarlar‘a gidin ,
Yedekle ve Sıfırla‘ya tıklayın (Bazen Ek Ayarlar altında olabilir) ,
Drive‘ı kullanarak Android sisteminde kendi kendine bir yedekleme yapın ,
Fabrika Ayarlarına Sıfırlama(Dönme) ,
Telefonu sıfırla ,
PIN‘inizi tekrar girmeniz gerekebilir ,
Telefonu sıfırla veya her şeyi sil üzerine tıklayın ,
Yeniden başlat ile süreç sonlanır.

…. Aksi takdirde, bir uygulama kullanın.

DiskUsage sorunu tanımlamanıza yardımcı olabilir

DiskUsage ,  Akıllı telefonunuzda veya tabletinizde hafıza kullanım bilgilerini gösterir. Bu nedenle, tam olarak hangi klasörlerin ve dosyaların cihazınızda en fazla belleği kullandığını görmek daha kolaydır.

 

 

Taramadan sonra, önbellek dahil olmak üzere her uygulamanın boyutunu ve hatta kaydettiğiniz ses dosyalarını görebilirsiniz. DiskUsage, dosyalarınızdan hangisinin en büyük olduğunu grafik olarak gösterir ve ardından silmek istediklerinizi seçmenize izin verir.

DiskUsage Google Play İndir

 

Telefonunuzu SD Maid ile temizleyin

App root erişimi olan veya olmayan kullanıcılar için iyi çalışan iyi tasarlanmış ve sezgisel bir arayüze sahiptir. Cihazınıza yönetici erişiminiz varsa, depolama alanınızı temizlemek için kullanabilirsiniz.

 

 

Uygulamayı 8,29 lira maliyeti olan bir PRO sürümü var. PRO sürümünü, yalnızca telefonlarını kökü alan kullanıcılara öneriyorum çünkü özelliklerin çoğunun root erişimine ihtiyacı var. Bir süre önce App geliştiricisiyle konuştuk ve samimiyetle, SD Maid reklamlarında çok dürüst. Yerine getiremeyecekleri sözler vermiyorlar.

Android‘inizi elle temizlemeyi düşünüyorsanız biraz fazla iş, hem kullanıcılara hem de mobil13 ekibine göre, SD Maid sağlam bir seçenektir.

SD Maid -Sistem Temizlik Aracı Google Play İndir

SD Maid Pro – Kilit Açıcı Google Play İndir

 

 

CCleaner – Temizleyici

 

CCleaner uygulaması gereksiz ve eskimiş veya geçici verileri basit ve etkili bir şekilde kaldırır.

Bu yazılımı PC ve akıllı telefon kullanıcıları arasında çekici kılan şey, bir cihaz analizi gerçekleştirmesidir; önbellek, tarayıcı geçmişi, alınan arama geçmişini, dosyaları ve çeşitli depolama alanlarını sistemde tarayarak. Sistemde , nelerin silinmesi gerektiğini tavsiye eder.

Tüm bunlara ek olarak, önbellekte çok fazla bellek alan uygulamaların bir listesini verir ve ardından kullanıcıya bu geçici verileri kaldırmak isteyip istemediklerini seçme şansı verir.

 

 

 

SD Maid gibi, uygulamanın arayüzü bir bellek temizleyici için basit ve sezgiseldir.

Akıllı telefonunuzu hızlandırmayı vaat eden rakip Clean Master‘ın aksine, CCleaner kullanıcıları son işlemlere zorlamaz.

CCleaner – Temizleyici Google Play İndir

 

Akıllı telefonunuzun bir telefon temizleyici uygulaması kullandıktan sonra% 50-70 daha iyi bir performansa sahip olacağına inanma hatasını yapmayın. Üzgünüm, ama bu doğru değil.Hamallık yapmayı düşünmüyorsanız, cihazınızda yer alan istenmeyen dosyaları kaldırmak için bir uygulama seçerken yazımızı dikkate alabilirsiniz.

 

 

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz