Android işletim tabanlı telefonlar, sürekli bakım istemese de zaman zaman diskte şişmeler meydana gelebiliyor. Bu da cihazın performansının düşmesine yol açıyor. Peki bu disklerin temizliği nasıl yapılır?

Android Disk Temizliği Nasıl Yapılır?

1. En temelden alırsak gereksiz uygulamaları kaldırmanızı tavsiye edeceğiz. Bu sayede depolama alanınızda bir hayli yer açılmış olacak.

2. Uygulamalara girerek hangilerinin veri ve önbellek depoladığını belirleyin ve daha sonra temizleyin. Burada bilmeniz gereken bir nokta var ki store’dan indirdiğiniz spotify, whatsapp gibi uygulamaların önbelleğini temizlemek uygulamayı yeni baştan indirdiğiniz duruma gelmenizi sağlayacaktır. Bu yüzden buna dikkat ederek önbelleği temizleyiniz.

3. Fotoğraflar ve videoların ne kadar yer kaplayacağını sizde çok iyi biliyorsunuz. Bu yüzden onları ayrı bir depolama alanına taşıyın ve telefonunuzda yer açın.

4. Özellikle vurguladığımız indirilenler klasörü, mutlaka temizlenmelidir. Bu klasör pek çok bilinmeyen veriyi barındırıyor olabilir bu yüzden buna çok dikkat etmelisiniz.

Android Cihazlarda Disk Temizleme Nasıl Yapılır? – Teknoloji Dolabı

Peki android cihazlarda boş alan ne kadar olmalıdır?
-8 GB için en az 1,6 GB boş alan
-16 GB için en az 3,2 GB boş alan
-32 GB için en az 6,4 GB boş alan
-64 GB için en az 12,8 GB boş alan
-128 GB için en az 25,6 GB boş alan
-256 GB için en az 51,2 GB boş alan

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz