Wandera’dan App Store Kötü Amaçlı Yazılım Yorumları

Apple’ın App Store’unda Google Play Store’dan daha az güvenlik endişesi var , ancak bu şüpheli uygulamaların çatlaklardan virüslerin kaymasını engellemedi. Wanderalı güvenlik araştırmacıları, Android için Golduck kötü amaçlı yazılımını kontrol etmek için kullanılan aynı sunucuyla iletişim kurduğu 14 oyun keşfetti. Uygulamaların kendisi zararsız görünmekle birlikte, reklamlarla yüklendiler. Wandera, kullanıcılarını App Store dışında kurulu kötü amaçlı yazılımlara izin vermek yani aldatmak için reklamların kullanılması uygun olacağını söyledi.

Apple anlamında, uygulamalara erişim artık sınırlı. Hala App Store’da mevcutken dikkat çeken nokta ABD’de mevcut değillerdi.

Apple’ın uygulamaları kaldırarak böyle bir olayı ele alması nispeten kolaydır. Ancak, yaratıcılar kötü amaçlı yazılımları zorlamaya karar verirse, bu önemli sayıda potansiyel mağdur bırakabilir. Sensor Tower, 14 uygulamanın yaklaşık 1 milyon benzersiz zaman indirildiğini tahmin ediyor. Bu grubun sadece bir kısmı kötü amaçlı yazılım bağlantılarına dokunsa bile, bu birçok potansiyel enfeksiyondur. Tüm söylenenler ve bulgular ortaya çıkarıyor ki mağaza operatörü normalde sahtekarlık yazılımı taraması konusunda iyi olsa bile, güvenebileceğini bildiğiniz uygulamaları indirmeniz için başka bir hatırlatıcı olduğu söyleniyor. Bu durumda kullanıcıları olumsuz etkiliyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz