Bu yazımızda hata ile satın alınan uygulamaların para iadesini nasıl alacağınız konusunda yardımcı olacağız. Apple tarafından 2016 yılında yanlışlıkla, hata ile satın alınan uygulamaların para iadesi için bir sistem geliştirdi. Hata ile aldığınıza dair bir açıklamada bulunduktan sonra ödediğiniz paranın iadesini alabiliyorsunuz.

Bazen çocuklarınızın yanlışlıkla uygulama satın alması sonucu paranız gider ve App Store bu konuda müdahale edemiyordu. Bir süre sonra fazlasıyla şikayet alan App Store iade sistemini getirdi. Siz de bir uygulamayı yanlışlıkla satın aldıysanız ve paranızı geri almak istiyorsanız aşağıda olan adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

  • İlk olarak Apple Sorun Bildir sayfasına giriş yapın. Daha sonra Apple Sorun bildir sayfasına Apple kimliğiniz ile girin.
  • Apple kimliğiniz ile giriş yaptıktan sonra son 2 ay içerisinde satın aldığınız liste karşınıza çıkacaktır.
  • Para iadesi almak için içerik ve uygulamaların yan kısmında yer alan sorun bildir alanına giriş yapın.
  • Karşınıza çıkacak olan alanda Sorun Seç seçeneğinde probleminize en yakın olan seçeneğe tıklayın.
  • Bu sorunu açıklayın alanına İngilizce olarak sorununuzu yazın. Bu durum için üst düzey İngilizceye gerek yoktur. Çeviri sistemini kullanarak sorununuzu buraya yapıştırabilirsiniz.
  • Açıklamanızı yaptıktan sonra Apple bu sorununuzu dikkate alır ve uygulama ücretini satın aldığınız karta on gün içerisinde iade eder. Uygulamayı kaldırmadığınız sürece cihazınızda kalacaktır ancak uygulamanın güncellemesini de alamazsınız.
Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz