Apple’ın 2020 yılında bomba gibi geleceğine dair Bloomberg tarafından bir rapor yayınlandı. Yayınlanan rapora göre Apple’ın önümüzdeki sene arttırılmış gerçeklik ve ARM tabanlı Mac’leri piyasaya sürecek gibi görünüyor. ABD merkezli olan Apple, kısa bir süredir sanal gerçeklik ile alakalı bazı çalışmalar yürütülüyor. Bıraktığımız günlerde ise Apple Analisti Ming-Chi Kuo, Apple’ın 2020 yılının ortalarında bir sanal gerçeklik seti tanıtacağını söylemişti.

Apple’ın 2020 yılında büyük projeler gerçekleştireceği görünüyor. Bu projelerden biri de iPhone cihazların 5G bağlantı desteği, iPhone tasarımı ile 5.4 inç, 6.1 inç ve 6.7 inç boyutlarında modeller gösterildi. Tüm bu durumlara rağmen Apple’ın 2020 yılında arttırılmış gerçeklik ile alakalı önemli adımlar atacak gibi görünüyor. Bloomberg’in raporuna göre Apple’ın arttırılan gerçeklik ile alakalı planları olduğu düşünülüyor.

Apple, arttırılan gerçeklik desteğini iOS 13 ile beraber aktif hale getirdi. Sebebi ise iOS 13 kodlarına stereo AR kulaklık ile alakalı bir bölüm eklendi. Bu bölüm ise geliştiriciler tarafından ortaya çıkarıldı. Kod desteğinin nasıl sağlanacağı konusunda da şu an için bir bilgi bulunmamaktadır. Bloomberg’e göre Apple, bu konuda çalışmalarının sonunu getirmiş bulunmakta. Tüketiciler, Apple’ın yeni arttırılan gerçeklik ürünü ile alakalı e-postalarını, haritalarını, oyunlarını ve mesajlarını bir gözlük sayesinde görüntüleyecek.

Yayınlanan rapora göre Apple 2020 yılında Apple Watch konusunda da iyileştirmelerde bulunacak. Şirket tarafından ilk kez Apple Watch üzerinden uyku takibi olacaktır. ARM tabanlı Mac’lerde çekirdek teknolojisini daha iyi kontrol edilecek ve yeni MacBook’larda pil ömrü bu durumdan etkilenecek.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz