Apple her zaman kullanıcılarından gelen geri dönüşleri değerlendiren ve adımlarını buna göre stratejik bir şekilde atan bir firma olarak karşımıza çıkıyor. Bu sebeple kullanıcıların daha büyük ekranlı bir model ihtiyacını değerlendiren ve iPhone 6 serisinden itibaren büyük ekranlı telefonlar üreterek satmaya başlayan Apple, büyük başarılar elde etmeyi de başarmıştı.

Satış rakamlarına bakıldığı zaman Apple’ın yaptığı bu tercihlerin ne kadar doğru olduğunu görebiliyoruz. Apple markasının piyasaya çıkmak üzere olan ürünleri hakkında başarılı tahminler ve analizler yapan KGI analisti Chi Kuo bugün yaptığı paylaşım işe Apple’ın 4 inçlik yeni bir model (iPhone 6C) üzerinde çalıştığını ve 2016 yılında bu modeli piyasaya sunacağını duyurdu.

Yeni Modelin Özellikleri Neler Olacak?

4 inçlik iPhone 5s modelinin daha geliştirilmiş bir versiyonu olacağı düşünülen bu model ile ilgili gelen bilgiler ise şimdilik oldukça sınırlı. Yeni modelin iPhone 5C tasarımındaki plastik kaplardan üretilmeyeceği, dış kısımlarının metal olacağı ve A9 işlemci ile geleceği söyleniyor.

apple

Chi Kuo’nun yaptığı tahminlere göre cihaz iPhone 6 serisi ile benzer özellikler taşımayacak. iPhone 5c ve iPhone 5s cihazları ile benzer özellikler taşıyacak olan cihazın 2016 yılının ikinci yarısında piyasaya çıkabileceği söyleniyor. Kuo’nun tahminleri arasında cihazın tanıtımından sonra 20 ile 30 milyon arasında cihazın sevk edilebileceği de yer alıyor.

Kuo, iPhone 7 modeli ile ilgili sorulan sorulara ise 2 GB RAM ve 5.5 inçlik ekran ile gelebileceğini söylüyor. Bakalım önümüzdeki yıl Apple hangi modellerini piyasaya sürecek?

Kaynak: mashable

Kaynak : Mobil134 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz