Apple saatlerin yeni özelliği EKG

 
Kuşkusuz, yeni Apple Watch Series 4‘ün en havalı özelliği EKG monitörüdür. Fakat bu işlev yalnızca bu yıl içinde ABD müşterileri ve belki de gelecekte Kanada müşterileri için geçerli olacak.

 

Apple saatlerin EKG’si diğer ülkelerde ne zaman kullanım onayı alacak?

 
Böylesine yüksek teknolojili ve pahalı bir teknoloji parçasına sahip olup ve onu tam olarak kullanamama fikri oldukça hayal kırıklığı yaratıyor. Bu nedenle, dünyadaki Apple hayranları, özelliğin yerel yetkilileri tarafından ne zaman onaylanacağını bilmek konusunda hevesli olacaklardır.

Maalesef, edindiğimiz bilgilere göre İngiltere İlaç ve Sağlık Ürünleri Düzenleme Ajansı (MHRA) bu konuda süreç basit ama zaman alıcı olduğunu söyledi.Çalışmanın ölçeğine bağlı olarak, potansiyel olarak tamamlanması yıllarca sürebilir.

Durum şunu gösteriyor ki İngiltere hala AB‘de, eğer EKG monitörü MHRA tarafından onaylanırsa, lisans Avrupa ülkelerinin geri kalanında diğer eşdeğer ajanslara da uygulanabilir. İlginç gerçek şu ki Apple, saatin duyurulmasından bir gün önce ABD‘de FDA(ABD’de sağlık ile ilgili devlet kurumu) onayını aldı.

Sonuç olarak, sadece EKG işlevselliğinden dolayı saati satın almak istiyorsan, şimdilik bekleye bilirsin. Görünüşe göre, bu durum biraz zaman alacak.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz