Apple App Store platformuna otomatik güncelleme özelliği ekleniyor.

Apple App Store için yenilikler getiren Apple, iOS işletim sisteminde uygulama ikonları üzerinde gördüğünüz kırmızı bildirim sayılarından kurtulmak istiyor. 

ios 7 app store otomatik guncelleme

WWDC 2013 etkinliğinde Apple, iOS 7 ile birlikte pek çok yeniliği tanıttı. iOS 7 ile ilgili tüm yenilikler için “Apple iOS 7′nin Tüm Özellikleri, Yenilikleri ve Fotoğrafları” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. Bunlar arasında Apple App Store’da yapılan değişiklikler de var. Artık, iOS 7 ile birlikte cihazınızdaki uygulama ikonları üzerinde bildirim sayıları görmeyeceksiniz. Çünkü uygulamalar otomatik olarak güncellenecek. Bu aslında, çok gecikmiş bir özellik. Apple’ın bu özelliği geciktirmesinin nedeni ise güç kullanımı olabilir. Etkinlikte iOS’a eklenen yeni bir özellik olan çoklu görev hakkında konuşurken Apple, mümkün olduğunca çok güç korumanın parçalarından biri olarak güncellemeleri gösterdi. Güncellemeleri almak için cihazı uyandırmaktan ziyade arka planda güncellenmiş uygulamaların bulunması, cihazın gücünü koruyacaktır. Bu da Apple App Store için otomatik uygulama güncellemesi getiren büyük bir yenilik olarak karşımıza çıkmakta.

Yine de bu özelliğin hala kullanıcılar için daha kullanışlı hale getirilmesi ve geliştiriciler için daha da iyileştirilmesi bekleniyor. Çünkü uygulamaların en yen sürümüne sahip olması gereken oldukça fazla sayıda kullanıcı mevcut.

Kaynak : Mobil133 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz