Coronavirüs salgınından dolayı artık teknoloji şirketleri de etkilenmeye başladı. Apple’ın Çin’de yer alan mağazalarının 9 Şubat olmadan kapatacağı ifade edildi. Bunlara ek olarak satışların çok ciddi bir derecede düştüğü görülüyor.

Coronavirüs tehdidi ciddi anlamda teknoloji alanına da bulaşmış durumda. Üretimin aslında büyük bir kısmı Çin’de olurken burada bir kriz söz konusu. Apple’ın üretimini yapan Foxconn gibi bazı üretim tesislerinde bazı sıkıntılar olabiliyor. Tıpkı Çin’deki virüs olayı gibi. Apple ise açıklama yaparak mağazalarının kapatılacağını dile getirdi.

Satışlar çok fazla azaldı

Coronavirüs salgınından dolayı Çin’de kritik olarak üç Apple Store zaten kapanmıştı. Ancak bu durum ciddiyetini arttırınca Apple ülkedeki 42 mağazasını da kapatacağını ve bu mağazaların en kötü ihtimal 9 Şubat olmadan kapatılacağını bildirdi.

Apple mağazaları aslında ürünleri alıp denemek için çok güzel bir yer. Ancak corona vakasından sonra artık vatandaşlar Apple’ın mağazalarına girmeyi bırakın uzun bir süredir evlerinden sokağa bile çıkmıyorlar.

9 Şubat’a az bir süre kaldı. Salgın bu güne dek çözülmez ise ileri ki süreçte Apple dışında Tesla vb gibi firmalar da kapatacak diyebiliriz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz