FaceTime yani görüntülü görüşme olan Apple uygulaması büyük güvenlik sorunu yaşıyor. Apple’ın iPhone ve İPad modelleri için iOS 12.1 sürümünün yayınlaması sonrası fark edilmedi. 3 aydır yayınlanan bu güncellemenin sorunu yeni keşfedildi.

iOS 12,1 sürümünün yüklü olduğu telefonlarda FaceTime üzerinden görüşme yaptığınız zaman, karşı tarafta aynı şekilde iOS 12,1 sürümüne sahip ise, aradığınız kişi FaceTime üzerinden cevap vermese bile onu dinleyebiliyorsunuz.

FaceTime ile yapmış olduğunuz grup görüşmelerinde karşı tarafın gelen sesini duyabiliyorsunuz. O kişi de aynı şekilde sizi duyabilir, ancak siz cevap vermeden karşı tarafın sesinizi duyması can sıkıcı bir durum haline dönüşüyor.

Güvenlik sorunun açığa çıkmasıyla bazı kişiler Apple ile görüşme yaptılar. Yaşanan bu güvenlik sorunu Apple tarafından onaylandı ve en kısa sürede yayınlanması beklenen güncelleme ile bu sorun giderilecektir.

Siz istemeden karşı tarafın sizi dinlemesi ve sizin haberinizin olmaması kötü sonuçları getirebilir. Hafta sonu gelmesi beklenen güncelleme ile siz açmadığınız sürece kimse sizi dinleyemeyecektir ve açık bu şekilde kapatılacaktır.

Kullanıcılar Güncelleme Gelene Kadar Ne Yapmalılar?

Cihazlara güncelleme gelene kadar bu uygulama bu şekilde devam edecektir. Sürekli acaba biri beni dinliyor mu gibi tedirginlik içerisinde kalmamak için FaceTime uygulamasını kapatmanızı tavsiye ediyoruz. Bu uygulamayı devre dışı bıraktığınız zaman kimse sizi dinleyemez. Ayarlar bölümüne tıklayarak FaceTime menüsünden kapatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede güncelleme gelene kadar devre dışı kalacaktır.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz