Apple tarafından iOS 13 işletim sistemi sürümü yayınlandığından beri sürekli ortaya hatalar çıkıyor. Sadece 2 ay içerisinde toplam sekiz güncelleme alan Apple, iOS 14’ün gelişme sürecinde farklılığa gidecek. Apple bu sene içerisinde piyasaya sürdüğü iPhone 11 modelleri tarafından büyük bir beğeni toplamıştı. Ancak iOS 13 için bu durumun geçerli olduğunu söyleyemeyiz. iOS 13 işletim sistemi piyasaya sürüldüğünden beri kullanıcılar birçok hata ile karşılaştı.

iPhone ya da iPad kullanıcıları iki aydır güncellemelerden dolayı sürekli şikayetler alıyor. Birçok kullanıcı tarafından gelen şikayete göre uygulama çökmeleri, kötü performans eleştirileri, sinyal düşme hataları gibi şikayetler mevcuttur. Bu durum da iPhone ve iPad kullanıcılarının güncellemelerden memnun kalmadığı anlamına geliyor. Sadece iki ay içerisinde toplam 8 güncelleme alan ve bu duruma rağmen sorunlarla savaşan iOS 13 işletim sistemi ardından Apple tarafından bir adım atıldı ve iOS 14 gelişim sürecine geçilecek.

Apple, iOS 14’ün yazılım geliştirme aşamasında farklı bir yola gidiyor. iOS 14 işletim sistemi sürümünün tarihte olan en özellik zengini sürüm olması planlar arasında yerini alıyor. iOS 13’te yaşanan sorunlarla tekrar karşılaşılmaması için gerekeli çözüm yolları iOS 14 ile bulunacak. Şirketin yazılım geliştirme müdürü tarafından, yazılım geliştirme sürecinde değişikliğe gidildiği ve iOS yazılımının test edilme şeklinin değiştirildiği açıklandı.

iOS 14 ile beraber gelen test sürümleri hatalı olan ya da gelişimi tamamlanmamış olan özellikleri bir şekilde düzeltebilecek. 2020 yılının Eylül ayında da iOS 14 güncellemesinin hayatımıza dahil olması bekleniliyor. Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve düşüncelerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz