Apple HomePod Çin Pazarına Giriyor!

Apple‘ın HomePod‘u şu ana kadar yalnızca bir kaç ülkede (çoğunlukla Kuzey Amerika ve Avrupa) mevcuttu, ancak büyük bir şekilde kullanılabilirliğini arttırıyor. Şirket, 18 Ocak’ta Hong Kong da dahil olmak üzere Çin’deki akıllı konuşmacısını piyasaya sürüyor. Asya’daki ilk sürümü için cihazda büyük bir değişiklik olmadı, ancak doğal olarak yerel çalma listelerine girecek ve Apple Music dışındaki hizmetler için AirPlay‘i destekleyecektir.

Sistem, Hong Kong’da 2.799 HK (357 $) ve Çin ana karasında 2.799 RMB (414 $) satacak.

Apple Çin’de bir yokuş yukarı savaşla karşı karşıya. Anakara akıllı hoparlör satışlarına, Amazon ve Google gibi uluslararası ana pazarları olmayan, Alibaba, Baidu ve Xiaomi gibi yerli markaların modelleri hakimdir. HomePod, özellikle fiyat yelpazesinin en üstünde durduğunda, yerel lezzetleri değiştirmek için fazla bir şey yapmayabilir. Çin, yine de Apple için muazzam bir potansiyel izleyici kitlesini temsil ediyor ve şirketin hala bağlı seste yer almayı teşvik etmeye kararlı olduğunu gösteriyor.

Kaynak : Mobil13


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Mobil13.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Mobil13'severlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz