Yeni bir e-posta adresi alırsanız veya eski bir adrese artık erişemiyorsanız, Apple Kimliğinizi güncellemek hesabınızı korumak için önemlidir. Apple Kimliğinizi nasıl güncelleyeceğiniz hakkında bazı detaylar..

Apple kimliğiniz olarak kullandığınız e-posta adresini değiştirmek, doğru koşullar altında zor değildir. Apple kimliğiniz, gmail.com veya outlook.com gibi üçüncü taraf bir e-posta adresiyse, Apple kimliğinizi değiştirirken başka bir üçüncü taraf adresi seçebilirsiniz. Ancak, Apple ID’niz bir Apple e-posta adresiyse, icloud.com gibi, Apple ID’nizi hiç değiştiremezsiniz. Bu senaryoyu aşağıda daha ayrıntılı olarak ele alacağız.

Apple Kimliğinizi Değiştirme

Başlamak için appleid.apple.com adresine gidin ve oturum açın.

Ardından, sayfanın “Hesap” bölümünde “Düzenle” yi tıklayın.

Apple Kimliğinizin altında “Apple Kimliğini Değiştir” i tıklayın.

Yeni Apple kimliğiniz olarak kullanmak istediğiniz e-posta adresini yazın ve sonra “Devam Et” i tıklayın.

Bir icloud.com, me.com veya mac.com adresiyse, Apple ID’nizle ilişkili Apple e-posta adreslerinin bir listesini görebilirsiniz. Kullanmak istediğiniz adresi seçin ve öyleyse “Devam” ı tıklayın. Değilse, okumaya devam edin.

Apple E-posta Adresi Olduğunda Apple Kimliğinizi Değiştirme

Apple kimliğiniz cloud.com, me.com veya mac.com adresinde biten bir Apple e-posta adresiyse, Apple’ın destek belgeleri yeni takma adlarınızdan birini yeni Apple kimliğiniz olmak üzere seçebileceğinizi söylüyor . Daha önce belirtildiği gibi, bir Apple e-posta adresi kullanan bir Apple kimliğiniz varsa, Gmail veya Outlook gibi üçüncü taraflarca sağlanan bir adresle değiştiremezsiniz. Hesabınızla ilişkilendirilmiş başka bir Apple e-posta adresiniz yoksa, Apple Kimliğinizi hiçbir zaman değiştiremezsiniz.

Ancak, testimiz sırasında Apple Kimliğini değiştirmenin veya bir takma adı onunla ilişkilendirmenin imkansız olduğunu gördük. Bir e-posta takma adı oluşturmak, Apple kimliği olarak kullanılmasına izin vermez. Bu nedenle tek seçeneğiniz tamamen yeni bir iCloud e-posta adresi oluşturmak ve sıfırdan etkin bir şekilde başlayarak yeni bir Apple kimliği oluşturmak.

Açıklamak için Apple’a ulaştık ancak tatmin edici bir yanıt alamadık. Gelecekte bu değişiklik olursa bu kılavuzu güncelleyeceğiz. Bu arada, bir Apple e-posta adresiyle ilişkili mevcut bir Apple kimliğini değiştirmeniz gerekirse, Apple Destek ile iletişime geçmenizi öneririz .

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz