İPhone, iPad ve Mac’inizde Apple’ın iMessage sohbet uygulamasında ustalaşmak için 9 ipucu

Apple Pay ile para göndermekten, birinin ekranına konfeti atmaya kadar, iMessage’dan en iyi şekilde nasıl yararlanacağınızı gösteriyoruz.

İPhone’dan çıkamayan insanlardan biriyim çünkü iMessage sohbet uygulamasına ve bağımlılık yapan mavi balonuna çok kilitliyim . Yıl boyunca iPhone ve Android arasında geçiş yapmama rağmen, sonuçta beni geri getiren iMessage.

Grup sohbetleri iOS’ta daha iyidir ve tam boyutlu fotoğrafların ve videoların paylaşılması neredeyse benzersizdir. Android’in savunmasında Google kısa süre önce Android kullanıcılarına iMessage rakibine erişim izni verdi , ancak bu aynı değil.

Bana göre, Apple’ın sohbet platformu çok daha eksiksiz hissediyor ve bunun nedeni kısmen bir mesaj yazmanın ve bir bağlantı boyunca göndermenin ötesine geçen çok çeşitli kullanışlı özelliklerden dolayı. Daha az bilinen iMessage özelliklerimi ve bunların nasıl kullanılacağını sizinle paylaşacağım.

İMessage ayarlarını sizin için çalışacak şekilde uyarlayın

Mesajlar Ayarları ekranını açmak ve çeşitli seçeneklere göz atmak ve Mesajların nasıl çalışacağını özelleştirmek birkaç dakika sürebilir. En önemlisi, gönderme ve alma ayarlarınızı iki kez kontrol edin.

Size bazı mesajların neden bir Mac veya iPad’de ( Walmart’ta 350 $ ) gösterildiğini , ancak iPhone’da veya başka bir yolla neden kaç kez sorulduğumu söyleyemem . Neyse ki, bu kolay bir düzeltme: E-posta adreslerinizi kullanmayın , Mesaj Ayarlarının Gönder ve Al bölümünde yalnızca telefon numaranızı kullanın .

Veya bir iPhone’unuz yoksa ancak Mac ve iPad’de iMessage kullanıyorsanız, Gönder ve Al ayarlarınızın aynı göründüğünden emin olun.

Ayarların geri kalanı, metin mesajlarının (bu yeşil baloncukların) diğer Apple cihazlarınıza yönlendirilmesini veya iPhone’unuzda tutulmasını isteyip istemediğinizi, mesajları ne kadar süreyle saklamak istediğinizi, her iMessage görüşmesinde okundu bilgisi olup olmadığı gibi şeyleri belirler. cihazınız vb. Birkaç dakika ayırın, her bir seçeneği gözden geçirin ve Mesajların nasıl davranmasını istediğinize karar verin.

İMessage’da yeniyseniz ve nasıl açılacağından emin değilseniz, gönderinin altına atlayın. Orada süreci ele alıyoruz.

İCloud aracılığıyla iMessage yedekleme

Tüm Apple cihazlarınızda senkronize edilen iMessage konuşmalarınızın sürekli bir yedeğine sahip olmak, Apple’ın mesajlaşma platformunun en sevdiğim avantajlarından biridir. Apple, Mesajlar konuşmalarınızı (kısa mesajları da içerir) yedeklemek ve senkronize etmek için iCloud’u kullanır.

Talimatların kısa versiyonu şudur: Ayarlar’ı açın > adınıza dokunun> iCloud‘a dokunun ve Mesajlar’ın yanındaki geçişin açık olduğundan emin olun .

Bir ileti dizisini bir cihazdan silerseniz bu ileti dizisinin tüm cihazlarınızdan silineceğini unutmayın. Bu ayrıca, yalnızca 90 gün boyunca ileti dizilerini saklamayı seçtiyseniz, İletilerin iCloud yedeklemeniz uygun olacaktır.

Uyarıları gizleyin, numaraların size mesaj atmasını engelleyin ve daha fazlasını yapın
Mesajlar uygulamasında mesaj gönderip almak yeterince kolaydır ve iMessage’ları metin mesajlarından ayırmak da kolaydır – eğer gönderdiğiniz mesajlar yeşilse, bu bir metin mesajıdır. Kabarcık mavi ise, diğer bir iMessage kullanıcısıyla konuşuyorsunuz.

Sizi mesaj gönderme ve alma temelinin ötesine götüren 10 ipucumuz var . Örneğin, görüşmeyi sola hızlıca kaydırarak tek tek görüşmeleri sessize alabilir ve Uyarıları Gizle’yi seçebilirsiniz ; özellikle dün gece futbol oyunu hakkında konuşmayı bırakamayan gürültülü bir gruptaysanız faydalıdır.

Yeni arama özelliğinden de yararlandığınızdan emin olun. Mesajlar uygulamasında bir görüşmedeki fotoğraflar, bağlantılar, ekler ve metin için arama yapabilirsiniz. Mesajlar uygulamasını açın ve üstteki arama çubuğuna hafifçe vurun.

Apple Pay üzerinden iPhone kullanıcılarına para gönderin

Venmo veya Square Cash ile olduğu gibi bir iMessage görüşmesinde Apple Pay kullanarak para gönderip alabilirsiniz.

İşlem basittir – Apple Pay Cash’i ayarlayın ve bir banka kartını hesabınıza bağlayın. Apple Pay kurulumuyla, iMessage’ın içindeki Apple Pay uygulamasını kullanarak kira ödeyebilir, bir arkadaşınızdan bir akşam yemeği faturasını bölmesi için para isteyebilir veya rastgele birisini bir fincan kahveyi kaplayacak kadar nakit göndermek için kullanabilirsiniz.

Ayrıca, birisine dolar tutarı içeren bir ileti gönderdiğinizde, numaranın altı çizileceğini fark edersiniz, bu da sizin (veya alıcının), önceden doldurulmuş rakamla Apple Pay’i başlatmak için ona dokunabileceğiniz anlamına gelir. Oldukça havalı.

Çok daha fazlası var, ama şükür ki kalan soruları cevaplayacak eksiksiz bir rehberimiz var .

İMessage kişiliğinizi 11’e kadar çevirin

Mesajlarınıza açık yürekli animasyonlar ve eğlenceli çıkartmalar ekleyebileceğinizi biliyor muydunuz? Bu doğru. Kullanılacak bir başka eğlenceli araç da emoji dönüştürücüsüdür. Mesajınızı yazdıktan sonra klavyenizin Emoji düğmesine dokunursanız iOS otomatik olarak emoji’ye dönüştürülebilecek kelimeler bulur. Oldukça havalı ve hepsini kaydırmak zorunda kalmadan emoji kullanmanın kolay bir yolu.

Eğlenceli olan diğer bazı etkiler şunlardır:

Bireysel mesajlar için kabarcık ve ekran efektleri
Çıkartma paketlerindeki etiketleri bir fotoğrafa veya mesaja sürükleyip bırakma yeteneği
Memoji ve Animoji konuşan mesajları gönderme
En iyi GIF’lerin bazılarını döndüren yerleşik bir resim arama
İMessage sohbetlerinize olabildiğince çok eğlence ve etkileşim getirmeyi öğrenin ve sizi bunlardan ve sonra bazılarından geçirirken takip edin .

Bir Memoji profili oluşturmak için zaman ayırın 

Kişiliğinden bahsetmişken, şimdi Memoji’yi kullanarak kendi profil simgelerinizi ayarlayabileceğinizi fark etmiş olabilirsiniz. Bu bir ton eğlenceli, inanılmaz derecede kolay ve yeni bir iPhone kurarken kolayca gözden kaçan veya atlanan bir şey. Kişiliğinizi sadece fotoğraflar veya Memoji aracılığıyla göstermenize izin vermekle kalmaz, aynı zamanda arkadaşlarınız ve kişileriniz kendi ayarlarını yaparken, Mesajlar uygulama konuşma dizisi herkesin profil fotoğrafları sayesinde daha canlı görünmeye başlar.

Mesajlar uygulamasını açıp sağ üst köşedeki üç nokta simgesine ve ardından Adı ve Fotoğrafı Düzenle’ye tıklayarak fotoğrafınızı ve kişi adınızı düzenleyin . Daha sonra fotoğraf çekebilir, bir Memoji kullanabilir veya fotoğraf galerisinden bir fotoğraf kullanabilirsiniz.

Bundan sonra, fotoğrafınızı veya adınızı her güncellediğinizde, bilgilerinizi paylaştığınız kişilere yeni resminizi kullanma isteği gönderilir.

İMessage profiliniz ve iOS 13’teki Mesajlar uygulamasındaki diğer yeni özellikler hakkında daha fazla bilgi aldığınızdan emin olun .

Sadece önemli olanlar için okundu bilgisi kullanın

İMessage’ın en sevdiğim özelliklerinden biri, bana mesaj gönderen herkes için okundu bilgilerini devre dışı bırakma, ancak belirli kişiler için açma yeteneğidir. Benim için bu, zamanın yüzde 99’undan makbuz okuduğum anlamına geliyor, yalnız istisna eşim ve çocuklarım, bu yüzden önemli mesajlar gördüğümü biliyorlar.

Bu şekilde bir arkadaşımdan veya iş arkadaşımdan bir mesaj alırsam, mesajı açtığım an cevap vermeye mecbur hissetmiyorum, özellikle de tüm dikkatimi gerektiren bir görevin ortasındayken..

Tek tek kişiler için okundu bilgilerini açmak için iMessage dizisini açın ve ekranın üst kısmındaki kişinin fotoğrafına dokunun. Ardından, Bilgi’ye dokunun ve ardından Okundu Bilgisi Gönder’i açın .

Aynı seçenek, herkes için okuma makbuzlarını açık bırakmayı tercih ederseniz, belirli bir kişi için okundu bilgilerini kapatmak için ters yönde kullanılabilir. Yani, sürekli olarak size mesaj gönderen ve herkes için okuma makbuzlarını açık bırakırken neden onları okumada bıraktığınızı soran kişi için okundu bilgisi devre dışı bırakabilirsiniz.

Müşteri hizmeti sorunları için iMessage üzerinden işletmelerle sohbet edin

İMessage üzerinden konuşabileceğiniz tek kişi arkadaşlar, iş arkadaşları ve tanıdıklar değildir. Ayrıca, Newegg’e verdiğiniz bir sipariş gibi şeylerle ilgili yardım almak için işletmelerle konuşabilir veya Apple Kartınızdaki sahte bir işlemi Mesajlar uygulamasındaki Goldman Sachs’a bildirebilirsiniz.

Apple Business Chat kullanan bir şirketin fark edilmesi kolaydır, çoğu şirket ilgili destek sayfalarında veya uygulamalarında bir “Mesajlarla Sohbet” düğmesi listeler. Bir görüşme açmak için üzerine dokunun. Şu anda iMessage’da bir işletme adı aramanın bir yolu yoktur.

Şunları yapabilirsiniz Apple İş Sohbet burada çalışma şekli hakkında daha fazla bilgi de İş Sohbet hizmetleri sunan şirketlerin tam bir listesini bulabileceğiniz.

İMessage kurulumunu edinin

Apple cihazınızı (iPhone, iPad veya Mac gibi) kurduğunuzda, iCloud hesabınıza Apple Kimliğinizle giriş yapmanız istenir. Oturum açtıktan sonra Apple, iMessage’ı otomatik olarak açar ve Apple kimliğiniz için kullandığınız e-posta adreslerine ve iPhone’unuzun telefon numarasına bağlar.

Yalnızca Mac veya iPad gibi telefon numarası olmayan bir cihazda iMessage kullanıyorsanız, iMessage e-posta adresinize bağlı olacaktır.

İPhone veya iPad’inizdeki Ayarlar uygulamasını açın ve Mesajlar’a gidin ve ekranın üst kısmındaki iMessage etiketli anahtarın Açık konumda olduğundan emin olun .

İMessage konusunda uzmanlaştıktan sonra , iOS 13 ve iPadOS 13’te bulduğumuz tüm gizli özelliklere göz attığınızdan emin olun . Ve bununla işiniz bittiğinde , özel bir karanlık mod da dahil olmak üzere iPhone ve iPad’inizin sahip olduğu tüm yeni özelliklere de göz atabilirsiniz .

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz