Apple sorunlardan dolayı sık sık güncelleme yayınlamaya başladı. Şimdi ise iOS 13.2.2 güncellemesi ile birçok sorunun çözülmesi hedefleniyor. Son dönemlerde güncellemeler konusunda adından sıkça bahsettiren Apple, iOS 13.2.2 sürümünü iPhone ve iPod Touch kullanıcılarına göndermeye başladı. Bu güncelleme ise geçen hafta yayınlanan iOS 13.2’den sonra gönderildi. iOS 13.2.2 güncellemesi ile RAM yönetimi düzeltmeleri ve hücresel veri performansı gibi birçok düzeltme yapıldı.

iOS 12.2.1 güncellemesi ise arada kaynadı ve geçen hafta HomePod’lara özel olarak gönderildi. HomePod’un 13.2 güncellemesi cihazda bazı problemler yaşatması sebebi ile Apple tarafından bu cihazlara özel 13.2.1 güncellemesi dağıtıldı. iOS 13.2.2’de ise en büyük değişiklik arka plan uygulamaları ve çoklu görevle alakalı sorunların düzeltilmesi oldu. RAM yönetimi sorunu, uygulamaların arka planda çalışırken durmasına neden oluyordu ve bu durum çoklu görev performansını kısıtlıyordu.

iOS 13.2.2 güncellemesi ile beraber uygulamalar arka planda çalışırken beklenmedik bir şekilde donmasının önüne geçildi. iPhone’un yapılan bir görüşme sonrasında geçici olarak mobil sinyalı kaybetmesine sebep olan sorun çözüldü. Ayrıca mobil veriye geçici olarak ulaşamama sorununun da önüne geçildi. Exchange hesapları içerisinde S/MIME şifrelenmiş e posta mesajlarının okunmamasına neden olan sorun düzeltildi. Aksesuarlardaki şarj kesilmesinin önüne geçildi. iPhone’lar için yayınlanacak olan bu güncellemede ekran süresi, iletişim sınırları ve daha fazlası bulunacaktır. Apple tarafından gelen bu güncelleme hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz