Teknoloji devi Apple’ın işletim sistemi iOS, Android ile kıyaslandığında kişiselleştirme ve uygulama özellikleri biraz daha sınırlı kalıyor. Kullanıcıların çok sık bir şekilde dile getirdiği ve şikayetçi olduğu konu Eylül ayında çıkması beklenen iOS 14 ile çözülecek gibi duruyor. İşte detaylar…

Donanım ve güncellemelerin de ayrıntılardan bahseden ve çok sevilen iPhone cihazlar için yeni bir haber geliyor. Söylentilere baktığımzıda Apple’ın iOS işletim sisteminde bilinen kısıtlamalardan bazıları kaldırılacak. ABD ile Avrupa’daki yasaların düzenleyenlerin Apple’ın kontrolü nasıl uyguladığına yönelik sorular sormasından sonra iOS 14‘de sınırların artık eskisi kadar sert olmayacağı ifade edildi.

Son gelen bilgilere baktığımızda Apple’ın iOS 14’de Chrome ile Gmail uygulamalarının varsayılan olarak ayarlanmasına olanak sağlayacak. Bu bakımdan küçük bir değişiklik olarak görünmüş olsa bile Apple’ın kendi uygulamalarına rekabet eden uygulamalara da etkisi büyük olacak.

Neden böyle bir şey yapılsın ki?

iOS 14 güncellemesinin Apple’ın varsayılan uygulama kısıtlamalarını gevşetmesi için güzel bir fırsat olduğunu görüyoruz. Geçen günlerde üçüncü parti uygulamalar ile bazı sıkıntılar çeken ve böyle bir karar aldığını söyleyen firmanın konu hakkında aslında net bir açıklaması yer almıyor.

En fazla Android’den iOS’a geçiş yapanlar sıkıntı çekiyor.

Genel anlamda iPhone sahipleri bu sorundan müzdarip olmuş olsa bile Android platformundan iPHone’a geçiş yapanlar alışana kadar ciddi sıkıntılar çekebiliyor. Kısıtlamalar herkesi bunaltırken Jailbreak yöntemi ise tüm sorunları çözüyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz