Apple iOS 7, bundan yaklaşık 10 gün önce yani 18 Eylül itibariyle birçok iPhone, iPad ve iPod Touch modellerine sunulmuştu. Ancak yeni işletim sistemi birçok yeniliğin yanı sıra bazı önemli hatalara da ev sahipliği yapıyordu. Bu hatalardan biri ve belki de en önemlisi kilit ekranını herhangi bir şifre girmeden geçebilmeyi sağlayan [highlight]güvenlik açığı[/highlight] idi.

Apple mühendislerine söz konusu güvenlik açığı için bilgi verildikten kısa bir süre sonra mühendislerin söz konusu açığı kapatacak yama üzerinde çalışmaya başladıkları bildirilmişti. Sonunda ilgili yama hazırlandı ve dün akşam itibariyle gelen iOS 7.0.2 güncellemesi ile bu açık kapatıldı.

ios 7.0.2

iOS 7 güvenlik açığı sorununu gideren güncelleme bazı kullanıcılara göre cihazların daha akıcı ve hızlı bir şekilde kullanılabilmesine de olanak sağlıyor. Her ne kadar güncellemeye dair sunulan notlar arasında böyle bir yenilik bulunmasa da yaptığımız küçük araştırma sonucunda özellikle de daha eski modellerde daha hızlı çalışma hissi edinildiğini öğrendik.

iOS 7.0.2 Güncellemesi Nasıl Yüklenir?

Ayarlar bölümü üzerinden yüklenebilecek olan güncelleme için Wi-Fi ağına bağlı olmanız şart. Her ne kadar dosya boyutu 20 MB dolaylarında olsa da GSM şebekesi üzerinden güncellemeye izin verilmiyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz