iOS 8 ile ilgili şimdiye kadar çok söylenti dolaştı. Beklenen gün geldi. Artık iOS 8 ile tanışabilir, mükemmel bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Aylar süren testlerin ve beta sürecinin ardından iOS 8 dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılarla buluşmaya hazır. Yeni Apple iOS 8 işletim sistemi iPhone 4S ve üstü, iPad 2 ve üstü, tüm iPad Mini cihazlar ve 5.nesil iPod Touch cihazlarla uyumlu olacak.

Peki, Apple iOS 8 işletim sistemindeki yenilikler neler? Kısaca göz attığımızda yeni sürümün pek çok yenilik getirdiğini görüyoruz.

Apple iOS 8 işletim sisteminin en dikkat çekici özelliklerinden biri kullanıcılara en yi ve en yeni iOS 8 özelliklerini gösteriyor olması. Böylece varlığından haberdar olmadığınız herhangi bir özellik kalmıyor. Adından çokça bahsedilen bir sağlık uygulaması olan Health Kit ise egzersiz ve fitness ortağınız gibi davranabiliyor. Nike Fuel Band gibi giyilebilen diğer cihazlarla da uyumlu olan bu uygulama, egzersizlerinize yönelik geri bildirimler sunabiliyor. Kısacası her gün ne kadar egzersiz yaptığınız ne kadar koştuğunuz gibi bilgiler yer alabiliyor.

apple ios 8 yayinlandi

Apple iOS 8 işletim sistemiyle birlikte klavye de güncellendi. Artık tahmin edilen kelime sayısında da büyük bir iyileşme söz konusu. Ayrıca üçüncü parti klavye desteğinin de geldiğini belirtelim. iPhone 6 ve iPhone 6 Plus telefonların ekranlarının büyük olması daha az hata ile yazmaya yardımcı olacak.

iOS 8 güncellemesini almak için öncelikle iPhone cihazınızın bir yedeğini iTunes yardımıyla almanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca bu güncelleme için 2GB’lık boş alan gerektiğini de belirtelim. Cihazınızın Ayarlar> Genel >Yazılım Güncellemeleri bölümüne giderek ya da iTunes aracılığıyla iOS 8 güncellemesini alabilirsiniz. Apple tüm iOS 8 güncellemelerinin kullanıcılara ulaştırılmaya başlandığını duyurdu.

Apple iOS 8 ile gelen tüm özellikleri “[highlight]İşte Yeni Apple iOS 8 Sürümünün Tüm Özellikleri[/highlight]” başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz