Apple iPad Air 2 Etkinliğinin 16 Ekim’de yapılacağını “Apple iPad Etkinliği İçin Kesin Tarih 16 Ekim” başlıklı haberimizle duyurmuştuk. Bu etkinliğe sadece 3 gün kala Apple iPad Air 2 tabletlerde yer alacağı söylenen işlemcinin fotoğrafı sızdı. Apple A8X adlı işlemcinin çok daha iyi bir GPU performansı vermesi beklenmekte.

Bu fotoğrafı sızdıran kaynağın yakın zamanda ekran, ses, Home tuşu ve TouchID özellikleri ile ilgili fotoğraflar sızdırması da bekleniyor. Yeni Apple iPad Air 2 tabletin Retina HD ekrana sahip olacağı da söylentiler arasında bulunuyor. Bu söylentinin kaynağı ise iOS.8.1 Beta sürümünde yer alan 3x-ipad olarak gösterilmekte.

Apple A8X islemci

Apple iPad Air 2 tabletle ilgili başka ekran özelliği bilinmese de tahminler Apple’ın mevcut 2048 x 1536 piksel ekrandan daha keskin bir ekran ile kullanıcıların karşısına çıkacağı yönünde. Bununla birlikte daha çok GPU performansı yeni Apple A8x işlemcisinden beklenen tek özellik değil. Tablette çoklu görevlerin daha iyi çalışması için 2 GB RAM olması da beklenmekte.

Apple iPad Air 2 tablette bulunması beklenen diğer özellikler ise TouchID, 7.5mm incelik, 720p FaceTime kamera ve Apple Pay şeklinde sıralanmakta. Dâhilî bellek seçeneklerinin ise 32GB, 64GB ve 128GB olmak üzere 3 adet olacağı öngörülüyor. Tüm bunların cevabını almak için 16 Ekim‘de yapılacak Apple etkinliğini beklemek gerekiyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz