Masaüstü bilgisayarlar ve dizüstü bilgisayarların taşınma zorluklarından dolayı kullanıcılar mobil bir bilgisayara ihtiyaç duyuyor. Akıllı telefon gibi cihazlarından istediği verimi alamayan kişilerin tercihi olan tablet bilgisayarlar, bilgisayar uygulamalarının çoğunu gerçekleştirebiliyor. Bu sayede rahatlıkla kullanılabilen ve taşınabilen cihazlara olan ilgi de bir hayli fazla oluyor. Firmalar insanların bu talebini dikkate alarak diğer cihazların yanı sıra tablet bilgisayarların üretimine ve geliştirilmesine de gerekli önemi gösteriyor.

Apple şirketinin yeni çıkaracağı tablet bilgisayar Apple iPad Air 2 için yeni sızıntılar gerçekleşti. İlerleyen aylarda iPhone 6 akıllı telefonun lansmanı yapıldıktan sonra Apple iPad Air 2 tabletin de tanıtılması bekleniyor. Piyasaya daha tanıtılmadan damgasını vurabilen iPhone 6‘nın gölgesi altında kalan tablet bilgisayar için sızıntıların arasında en fazla detay bu sızıntıda bulunuyor. Kaynağı iMagazin olan yeni bilgilerde tablet için oldukça önemli özellikler göze çarpıyor.

ipad air2

Apple iPad Air 2 Tabletin Özellikleri

Paylaşılan yeni görsellerde tabletin seleflerine göre daha ince bir yapıda olacağı anlaşılıyor. Apple iPad Air 2 cihazda geçmişte tek sıra hoparlör çıkışının olacağı iddia ediliyordu. Yeni sızıntıda hoparlör iddiaları da netlik kazandı. Tablet çerçevelerinin yapımında kaliteli malzemeler de göze çarpıyor.

Tabletteki bir diğer dikkat çeken özellik ise parmak izi okuyucusu Touch ID. Kullanıcılar parmak izi okuyucusu ile iPhone 5S‘de tanışmıştı. iPhone 6’da da geliştirilmiş bir versiyonu kullanılacak olan Touch ID’nin bu versiyonunun iPad Air 2’de de kullanılması bekleniyor. Ayrıca bu sızıntı dahil olmak üzere tüm iPad Air 2 sızıntılarında Touch ID‘ye rastlandığını belirtmekte fayda var.

Kaynak : Mobil136 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz