Apple iPad etkinliği için kesin tarih 16 Ekim olarak belirlendi. Apple basın mensuplarına etkinlik için davetiyeleri gönderdi. Yeni iPad’lerin tanıtılacağı etkinlik Cupertino California’da Apple’ın konferans salonunda gerçekleşecek.

Basın mensuplarına gönderilen davetiyelerde “It’s been way too long” şeklinde bir ifade yer almakta. Etkinlikte yepyeni birer iPad Air ve iPad Mini tanıtılacağı bilinmekte. Bundan yola çıkarak gelecek yeni cihazlar hakkında yapılan bazı tahminler var. Ancak sızan bilgiler iki cihazın da Apple A8 yonga seti,bir M8 işlemci, Touch ID ve Apple Pay ile kullanıcıların karşısına çıkacağını söylüyor. İki cihaz da muhtemelen öncekilerden daha ince olacak. Şimdiye kadar gelen haberler iPad Air 2 cihazın sadece 7 mm kalınlığında olacağına ve bu yüzden cihazda titret/sessiz seçeneklerinin yer almadığına işaret ediyor.

apple ipad event

Bunlara ek olarak Apple iPad etkinliği içinde yeni iMac serisini de duyurmaya hazırlanıyor. Bu seri daha yüksek çözünürlüklü – 6400 x 3600, 5760 x 3240 ve 4096 x 2304 piksel – ekranlara sahip olacak. Apple iPad etkinliği boyunca ayrıca Retina ekranlı 12 inç bir MacBook görmek de mümkün. Yine de bununla ilgili henüz bir söylenti bulunmuyor.

Mac OS X Yosemite Beta 5 ve Golden Master Candidate geliştiricilere bugünden itibaren ulaşmaya başladı. Etkinlikte Apple’ın final sürümünü sunmaya hazır olacağı tahmin ediliyor. Apple iPad etkinliği iWork ve iLife uygulamalarının güncel hâline ve yeniden tasarlanmış iTunes 12 sürümüne ev sahipliği yapabilir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz