iPhone 5S ve ekonomik – ucuz model iPhone 5C birçok ziyaretçimizin bildiği üzere 10 Eylül günü tanıtılacak. Bu tarihin neredeyse kesin olarak bilinmesiyle birlikte gözler yeni iPhone modellerinin ne zaman satışa çıkacağı sorunu akıllara getirmeye başladı.

 

iPhone 5S ve iPhone 5C ne zaman satışa çıkacak?

AllThingsD isimli yabancı popüler mecraya göre yeni iPhone 5S ve iPhone 5C 20 Eylül itibariyle satışa çıkacak. 16 Eylül’de iOS 7 final sürümünün yayınlanacağı ve bundan üç gün sonra da yeni modellerin kullanıcılara sunulacağı belirtiliyor. Diğer bir bilgi de iOS 7 Golden Master isimli son beta sürümün 5 Eylül’de indirilebilir kılınacağı yönünde.

iphone 5S ve iPhone 5C cikis tarihi

Daha önceki sızan bilgiler cihazların 25 Ekim’de satışa çıkacağını işaret ediyordu. Ancak bu zamana kadar bir Apple tanıtım etkinliği ile tanıtılan ürünün satışa çıktığı gün arasında bu kadar fark yoktu. Aslında olması da beklenemez. Dolayısıyla 20 Eylül bilgisi çok daha güçlü görünüyor. Buna karşın 25 Ekim tarihinin iPad 5 ve iPad mini 2 için ifade edildiği gelen bilgiler arasında. Söz konusu tarihte yeni iPad ve yeni iPad mini tanıtılabilir.

Böylece iPhone 5S ne zaman satışa çıkacak sorusunun cevabını da öğrenmiş ve sizlere sunmuş olduk. Ancak iPhone 5S Türkiye çıkış tarihi ve iPhone 5C Türkiye çıkış tarihi net olarak bilinmiyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz