Resmî tanıtıma sadece saatler kala Apple iPhone 6 özellikleri China Mobile tarafından sızdırıldı. Bu özelliklerin tümünün doğru olduğu iddia edilse de merak uyandıran bir ayrıntı olarak, özellikler son söylentilerle biraz farklılık gösteriyor.

Sızdırılan özelliklere göre iPhone 6, dört çekirdekli işlemci içeren bir Apple A8 yonga seti ve 4.7 inç ekran taşıyacak. Bu ekran 1134×750 piksel çözünürlüklü safir cam olacak. China Mobile sayfasında belirtildiğine göre, iPhone 6 kutudan 8 MP ana kamera ve 2.1 MP ön kamera ile çıkacak. Ayrıca telefonun 16GB, 32GB, 64GB ve 128GB olmak üzere dört farklı sürümü de çıkacak.

iphone 6 tum ozellikleri_ic

 

4.7 inç iPhone 6 Suya ve Toza Karşı Dayanıklı Olabilir

İddia edilen özelliklerin arasında iPhone 6 akıllı telefonun boyutları da mevcut. Buna göre cihaz 138mm x 67mm x 7mm boyutlarında olacak. Dikkat çeken en önemli ayrıntılardan biri de cihazın suya ve toza karşı dayanıklı olacağı iddiası.

China Mobile şimdilik sadece 4.7 inç iPhone 6 modelinin özelliklerini listeledi. 5.5 inç iPhone 6 modeline dair bilgileri “[highlight]5.5 inç Modelin Adı iPhone 6 Plus Olabilir[/highlight]” başlıklı haberimizde bulabilirsiniz.

4.7 inç iPhone 6 modeline dair bu iddiaların doğru olup olmadığını tanıtım sırasında öğreneceğiz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz