Apple iPhone 6S 3D Force Touch ekran taşıyacak. Apple iPhone 6S ve iPhone 6S Plus telefonlar şirket tarafından 9 Eylül günü tanıtılacak. Şimdiye kadar gelen pek çok haber ve sızıntı mevcuttu. Böylece yeni Apple cihazlarla ilgili her şeyi bildiğimizi sanıyorduk. Ancak bu son sızıntı son derece şaşırtıcı ve heyecan verici bir özellik olarak karşımıza çıktı.

Apple iPhone 6S 3D Force Touch ekran taşıyacak. Sızıntılara göre iPhone 6S telefonun Force Touch ekran taşıyacağını biliyorduk. Ancak 3D Force Touch olacağı yeni bir bilgi. Yani iPhone 6S ekranı Apple Watch ve yeni MacBook ekranından farklı olacak. Peki, bu ne demek? 3D Force Touch ekran üç farklı dokunma şiddetine tepki verme özelliği taşıyor. Yani birinde sadece dokunup elinizi hızla çekiyorsunuz. İkincisinde normal dokunuyorsunuz. Üçüncüsünde dokunup biraz basılı tutuyorsunuz. Bunların tümü farklı bir iOS 9 işlevini etkin hâle getiriyor. Meselâ iPhone cihazlarda Force Touch işlevini kullanırken, Safari’de bir bağlantı üstüne uzun basıldığında bağlantıya ait sayfanın bir ön izlemesi gösteriliyor.

iphone 6s 3D force touch

Bu yeni 3D Force Touch ekranın ayrıca yarın tanıtılması beklenen yeni iPad Pro tablette de yer alacağı gelen söylentiler arasında.

9 Eylül Çarşamba günü bunların tümünü izleyeceğiz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz