Apple iPhone 6S telefonun bu yıl tanıtılacağına dair söylentiler birkaç ay öncesinden başlamıştı. Şimdi de yeni telefonla ilgili diğer detaylar sızmaya başladı.

Yeni Apple iPhone 6S telefon Force Touch ekrana ve daha güçlü alüminyum gövdeye sahip olacak. KGI Securities’ten Ming-Chi Kuo, genellikle dev üretici Apple’ın tanıtacağı bir sonraki iPhone cihazla ilgili tahminleri sık sık tutan biri. Resmi duyurudan önce yapılan tahminlerin doğruluk oranı oldukça yüksek.

Ming-Chi Kuo, yeni Apple iPhone 6S ile ilgili bazı detaylar verdi ve tahminlerde bulundu. Bu detaylara göre yeni iPhone 6S büyük bir değişiklikle kullanıcıların karşısına çıkacak. Bu değişiklik Force Touch ekran olacak. Bu teknoloji en son çıkan MacBook Pro’larda ve Apple Watch’larda zaten kullanılmakta. Tahmin doğruysa, bu teknoloji iOS 9 ile beraber tamamen yeni bir etkileşim yolu oluşturacak. Bu ekran teknolojisi, cihazın her kenarına fazladan 0.2mm eklenmesi anlamına da geliyor.

apple iphone 6s
apple iphone 6s

Şu anda iOS 9 beta sürümü kullanılmakta. Herkesin kullanımına sunulacak ön izleme sürümü de yolda. Geliştiriciler yeni işletim sisteminin kodlarıyla çalışmaktalar. FaceTime kamera için LED flaş gelmesi de söz konusu.

Ming-Chi Kuo tarafından öne sürülen diğer tahmin de Apple iPhone 6S telefonun Series 700 alüminyum içerecek olması. Bu alüminyum, diğerine göre yüzde altmış daha sağlam. Series 700 alüminyum, Apple Watch Sport’larda kullanılmakta. Ayrıca yeni Apple iPhone 6S telefon gri, altın ve gümüş renklere ek olarak Rose Gold renkte de çıkabilir. Reose Gold iPhone 6S bir süredir söylenti şeklinde dolaşmakta. Ancak bu tahminlerle doğru olma olasılığı artmış durumda.

Yeni nesil iPhone’ların Eylül ayında tanıtılması bekleniyor. Eylül ayında ayrıca iOS 9 ve Mac OS X 10.11 El Capitan ile de tanışacağız.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz