Apple iPhone etkinliği için tarih belli oldu. Buna göre Apple yeni iPhone başta olmak üzere diğer tüm sürprizlerini 9 Eylül’de San Francisco’da Bill Graham Civic Konferans Salonu’nda gerçekleştireceği etkinlikte sunacak. Etkinlik Amerika’da 10:00 AM (PST)’da başlayacak. Bu da Türkiye’de akşam 20:00’a denk geliyor.

Apple her yıl olduğu gibi bu yıl da uzun süredir sürdürdüğü gelenekten sapmadı ve yeni iPhone cihazları tanıtmak için Eylül ayını tercih etti. Bütün davetiyeler basın mensuplarına gönderildi. Etkinliğin gerçekleştirileceği konferans salonunun kapasitesi 7,000 kişilik. Bu yüzden medya, ünlü ve büyük şirketten bu yıl çok fazla yeni ve heyecan verici haber bekliyor.

Apple iPhone etkinliği kapsamında bu yıl iki yeni iPhone tanıtılması bekleniyor. Bunların da iPhone 6S ve iPhone 6S Plus olacağına dair güçlü tahminler var. Telefonlar hakkında çok fazla bilgi yok. Ancak Force Touch özelliği olacağına dair söylentiler aylar öncesinde yayılmaya başlamıştı. Hatta bu özellik Apple Watch akıllı saatte ve yeni MacBook’larda görülmüştü. Son derece şaşırtıcı bir kamera güncellemesinin de geleceği konusunda söylentiler dolaşıyor.

Etkinlik tarihi yaklaştığı için pek çok yabancı haber sitesinde yeni iPhone 6S ve iPhone 6S Plus ile ilgili haberler dolaşıyor. Yine bazı söylentilere göre yeni cihazlarda animasyonlu duvar kağıtları olabilir. Bunlar Apple Watch akıllı saatlerde mevcuttu.

apple iphone etkinliği

Apple iPhone Etkinliği iPad Pro’ya Sahne Olabilir

Apple iPhone etkinliği kapsamında yeni iPad tanıtılabilir. Bunun da daha büyük bir iPad Pro olabileceği söyleniyor. Apple TV de yine Apple hayranlarının görmek istediği yenilikler arasında bulunuyor. Elbette iOS 9 ve OS X El Capitan da basın mensuplarının ilk olarak duyurmaya çalışacağı yenilikler olacak.

9 Eylül 2015 günü San Francisco’dan gelen ilk haberleri çabucak aktarmaya çalışacağız.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz