Apple iPhone etkinliği Windows 10 kullanıcılarına açılıyor. Bu yıl 9 Eylül’de San Francisco’da yapılacak Apple iPhone etkinliği ilk kez Apple kullanıcılarının yanı sıra Windows kullanıcılarına da açılacak.

Bilindiği gibi Apple, etkinlik yayınlarını şimdiye dek sadece Apple kullanıcılarına sunuyordu. Ancak bu yıl etkinlikle ilgili bilgilerin yer aldığı sayfada sürpriz olarak Windows 10 kullanıcılarının da yer aldığı görüldü. Apple iPhone Etkinlik Sayfası

Burada yer alan bilgilere göre sistem gereklilikleri şöyle: “Canlı yayın Apple’ın HTTP Lİve Streaming (HLS) teknolojisini kullanır. HLS ise Safari barındıran bir iPhone, iPad, or iPod touch (iOS 7.0 ve üstü), Safari 6.0.5 ve üstünü barındıran bir Mac (OS X sürüm 10.8.5 ve üstü) ya da Edge barındıran Windows 10 sürüm bir PC gerektirir.

Apple iPhone Etkinliği Windows 10

 

Bu açıklamaya göre şu an Windows 10 işletim sistemi ve Edge kullanan PC sahipleri – ki bu 75 milyon PC demek – 9 Eylül’de herkesin heyecan ve merakla beklediği Apple iPhone etkinliğinin canlı yayınını izleyebilecek.

Daha önce Windows kullanıcıları Apple etkinliğini üçüncü parti hizmetleri kullanarak izlemeye çalışıyorlardı. Bu sırada VLC oynatıcı ya da başka bir ortam oynatıcı kullanıyorlardı. Görünen o ki artık buna gerek kalmayacak.

Windows 10 güncellemesini hâlâ almayan kullanıcılar için bu haber, Windows 10 kullanmaya karar vermeye yetecek kadar iyi bir gerekçe olabilir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz