Tim Cook dün WSJD konferansında konuştu ve iPod Classic satışlarının neden durdurulduğunu açıkladı.

Hatırlanacağı üzere Apple, iPod Classic cihazları Eylül ayında piyasadan çekmişti. Tim Cook dün bunun hakkında konuştu. Apple CEO’su tek problemin, şirketin iPod Classic üretecek parçaları temin edememesi olduğunu söyledi.

 

Biz artık parçaları dünyanın hiçbir yerinden temin edemiyoruz.

Dolayısıyla Tim Cook, cihazı yeniden tasarlamak yerine satışı durdurmayı seçti.

ipods4_2040.0_standard_800.0

Tim Cook ayrıca bu kararını dayandıracak başka gerekçeler olduğunu da söyledi: “Mühendislik çalışması fazla uzundu ve iPod Classic ile ilgilenen sayısı azdı. Ben bu cihaz yerine başka alternatifler olduğunu da fark ettim.

Aslında bu Apple’ın sessizce satışını durdurduğu ilk cihaz değil. Apple daha önce orijinal Earbuds kulaklıkları piyasadan kaldırarak yerine Apple EarPod kulaklıkları çıkarmıştı. Daha sonra 2012 yılında kare şekilli iPod Nano cihazları kaldırdı. iPhone 6 çıkışında hatırlayacağınız gibi 32GB sürümlere de son verildi. Apple, 32GB iPhone cihazları lügatinden kaldırdı ve iPhone 6 ile iPhone 6 Plus cihazların 16GB, 64GB, 128GB olmak üzere üç sürümünü üretti. İşte şaşırtıcı bir yok ediş daha! Apple, iPhone 5S ile iPhone 5C telefonları çıkardığında iPhone 5 cihazın üretimini sessizce durdurdu.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz