22 Temmuz tarihinde Apple tarafından 12.4 iOS güncellemesi kullanıcılarla buluşmuştu. Bu güncelleme sonrası cihazlara yeni özellikler ve iyileştirmeler geldi. Ancak Apple tarafından bir hata yapıldı ve bu güncelleme ile güvenlik açığı da beraber geldi. Ortaya çıkan açık sonunda kapatılıyor ve iOS tarafından 12.4.1 güncellemesi yayınlandı.

Apple tarafından önümüzdeki ay iOS güncellemesi kullanıcılara sunulacak. Fakat iOS tarafından bazı açıklar kapatılmak için iOS 13 güncellemesinden önce iOS 12.4.1 güncellemesi kullanıcılarla buluştu. Apple cihazlarına yapılan telefonun güvenliğini sağlama ve telefonun performansını iyileştirme konusunda yaptığı güncelleme ile tepki topladı.


22 Temmuz tarihinde yayınlanan güncelleme sonrası Apple tarafından güvenlik açığı ortaya çıktı. Bu güvenlik açığı, iPhone ya da iPad cihazlarda yüksek ayrıcalık seviyesine sahiplik yapan kodların ilerletilebilmesine izin veren bir açık ortaya çıktı. Apple tarafından böyle bir açığın çıkması kullanıcılardan tepki topladı ve belirli bir süre ardından 12.4.1 güncellemesi kullanıcılar ile buluştu.

Güncellemelerde ortaya çıkan hata Jailbreak olarak bilinen rootlama işletiminin yapılabilmesini sağladı. Bu sorun kısa sürede halledildi ve hatasını fark eden Apple, yeni bir güncelleme ile hatasını kapattı.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz