Apple tarafından gelecek olan bir sonraki macOS güncellemesi ile uzun süreli olarak pil sağlığını koruyacak. iOS 13’te olduğu gibi macOS’ta da bu durum gerçekleşecek. Özellikle bu dönemlerde MacBook bize fazlasıyla lazım olabilir. Sürekli priz başında vakit geçirmek ise oldukça sıkıcı bir durum.

Pil ile çalışan cihazların genellikle hızlı şarj desteğine sahip olmasını isteriz. Daha önceki haberimizde Apple tarafından gelen Beta güncelllemelerini sizlere aktarmıştık. Şimdi ise beta test kullanıcılarına sunulan macOS Catalina 10.15.5’te yeni bir özellik ile MacBooks’a getiriyor. Gelen güncelleme iOS’ta olduğu gibi açık olacaktır ve isteğe bağlı bu özelliğin kullanımını gerçekleştirebilirsiniz.

Korona Virüsü nedeniyle evde çalıştığımız bu dönemlerde iş hayatını ya da uzaktan eğitim sürecini evde tamamlıyoruz. Bu durumda da dizüstü bilgisayara ihtiyaç duyuyoruz. MacOS 10.15.5’teki yeni pil yönetimi bu durumlarda oldukça işimize yarayacaktır. Gelecek olan özellik sadece Thunderbolt 3’ü destekleyen MacBook’larda kullanılabileceğini, yani 2016’dan MacBook Pro modellerinin, 2018 veya daha yeni MacBook Air modellerini destekleyeceğini de sizlerle paylaşmış olalım.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz