Apple firması ürün ve hizmetlerini ülkemizde de kullanıma sunarak, Türkiye pazarına vermiş olduğu önemi her geçen gün biraz daha kanıtlıyor. Yeni ürünlerini 1 ay içerisinde Türkiye pazarındaki kullanıcıları ile buluşturan Apple, şimdi ise EasyPay adlı servisini Türkiye için kullanıma açmaya hazırlanıyor.

EasyPay Servisi Ne İşe Yarıyor?

Apple ödeme sistemi, Apple Store üzerinden pratik bir şekilde alışveriş yapabilmenizi sağlayabilecek bir sistem. Apple Store üzerinden satın almak istediğiniz uygulamanın ürün kodunu Apple Store iOS uygulamasına ya da TouchID sistemine okutarak kolay bir şekilde ürün satın alabiliyorsunuz.

Apple Store üzerinden EasyPay ile alışveriş yaptığınız zaman kasalarda sıra bekleme gibi sıkıntılarınız ve kredi kartı ayarlayabilme dertleriniz sona eriyor. EasyPay ile Apple Store kullanarak bir ürün satın aldığınız zaman ödeme seçeneğini EasyPay olarak işaretledikten sonra alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Alışverişinizi EasyPay işaretli olarak tamamladığınız zaman Apple Store çalışanlarna bildirim gidiyor ve kimseye hesap ödemeden mağazayı terk edebiliyorsunuz.

Apple EasyPay Turkiye

Mobil Ödemede Yeni Dönem

Mobil ödeme sistemleri konusunda son dönemlerde yapılan çalışmalar ve Apple’ın rakipleri ile olan büyük farkını göz önünde bulundurursak, bu yeni servisin Türkiye’de aktif olarak kullanılmaya başlanması da bu farkın daha da fazla açılacağını gösteriyor.

Samsung, LG ve diğer üreticilerin kendi işletim sistemlerindeki mobil ödeme servislerini gerçek hayata ne şekilde aktaracakları ve Apple’ın bu hamlesine karşı nasıl bir cevap vereceği ise şimdilik bilinmiyor. İlerleyen dönemlerde mobil ödeme servisi hakkındaki gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz