Merakla beklenen müzik hizmeti Apple Music, 30 Haziran’da herkesin kullanımına açılıyor.

Apple’ın WWDC15’te tanıtımını yaptığı uluslararası müzik hizmet, 30 Haziran’dan itibaren Türkiye’deki herkes tarafından kullanılmaya başlanabilecek. Hizmete üye olan herkes iPhone, iPad, iPod touch, Mac ve PC’den sisteme giriş yaparak müzik dinleyebilecek. Ayrıca Apple, bu sonbaharda Android kullanıcılarına bir uygulama sunacağı sözünü de veriyor.

iOS 8.4 beta 4 işletim sistemine sahip olan kullanıcılar, bu deneyimi test etmeye başladı bile. Hizmetin Spotify’a çok büyük bir rakip olacağı öngörüleri ise son derece baskın durumda. Bunların son derece ciddi tespitler olduğunu belirtmemiz gerekir.

Apple Music ve Spotify Karşılaştırması

  • Apple Music 90 günlük deneme süresi sunarken, Spotify’ın sunduğu deneme süresi 60 gün.
  • Apple Music aylık üyelik ücreti 9,99TL. Bu ücret Spotify için de aynı.
  • Aileden 6 bireyin beraber Apple Music üyesi olması durumunda üyelik ücreti sadece 14.99TL oluyor. Spotify’ın böyle bir hizmeti yok.

Bunların dışında iki müzik hizmetinin de sunduğu avantajların ve sahip olduğu özelliklerin birebir aynı olduğunu söyleyebiliriz.

Aslına bakılırsa Apple geçen yıl Mayıs ayında Beats’i 3 milyar dolara satın aldığında herkes Apple’ın bir müzik hizmeti oluşturma çabası içinde olduğunu tahmin etmişti. Nitekim tüm tahminler doğru çıktı.

Detaylar için https://www.apple.com/tr/music/ web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz