Apple Music şimdi Alexa ile Amazon Echo hoparlörlerinde oynuyor!

Kasım ayı sonunda Amazon, Apple Music‘in yakında Alexa virtual assistant built-in ile Echo akıllı hoparlörleri tarafından destekleneceğini açıkladı. Bugün entegrasyon nihayet ilk ortaya çıktıktan yaklaşık iki hafta sonra canlı gitti.

Rollout Android ve iOS Alexa uygulaması aracılığıyla ABD’de başladı. Orada Apple Music hesabınızı Echo hoparlörlerinizle bağlayabilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra, Alexa’nın ses kontrolünü kullanarak Apple’ın Echo hoparlöründeki hizmeti aracılığıyla müzik dinleyebilirsiniz.

Apple Music’i Alexa ve varsayılan müzik istasyonu kaynağında varsayılan Müzik Kitaplığı kaynağınız olarak ayarlayabilirsiniz. Bu, Alexa’ya her seferinde hangi hizmetin kullanılacağını söylemeye gerek kalmadan müzik talep etmenize izin verecektir.

Apple Music on Alexa, oynatma listeleri dahil kişisel müzik kitaplığınıza erişebilir. Asistandan, kişiselleştirilmiş istasyonunuza geçecek olan mevcut parça gibi daha fazla şarkı çalmasını isteyebilirsiniz. Alarmların müziğe ayarlanması da mümkündür.

Bir Apple HomePod ile elde edeceğinize kıyasla bazı eksik özellikler var. Bir Apple Müzik istasyonunda Alexa ile kütüphaneye çalınan bir şarkının eklenmesi mümkün değildir (en azından henüz değil), ayrıca Apple Müzik’e kendi koleksiyonunuzdan manuel olarak eklenen müzikleri de çalamazsınız.

Alexa, oynatmayı kontrol edebilir, şu anda çalmakta olanlarla ilgili bir şeyler söyler ve Alexa uygulamasında oluşturduğunuz hoparlör gruplarında (çoklu Echo’larınız varsa) müzik dinleyebilirsiniz. Apple Müzik desteği, Echo hoparlörleriyle sınırlıdır, bu nedenle Amazon’un asistanını destekleyen üçüncü taraf hoparlörlerde Alexa ile kullanamazsınız.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz