Akıllı telefonlar pek çok hizmeti bize sunarlarken müzik dinleme zevkimize de el atıyor. Geçmiş yıllarda radyo, walkman, MP3 çalar gibi cihazlar hizmetimizdeydi ancak gelişen ve üst düzey teknolojiyle donatılan yeni nesil cihazlar, her istediğimizi yerine getirebiliyor. İlk etapta bilgisayarlarda internetten müzik indirme kavramı hayatımız karışmış ve buralardan rahatlıkla dinleyebiliyorduk. Bahsettiğimiz PC’lerdeki tüm özellikleri ve işlevleri telefonlarda da kullanınca insanlar zevklerini de buraya taşıdılar. Halihazırda müzikler konusunda yardımcı olan ve işlerimizi kolaylaştıran pek çok yapı ve uygulama var. Aralarından dilediklerimizi indirerek aslında büyük bir şarkı ve şarkıcı pörtföyüne ulaşabiliyoruz. Aynı zamanda dinlenme sayıları üzerinen sanatçıların da resmi yollar bulması, korsanın önüne geçilmesine ve telif üzerinden getiri sağlanmasına sebebiyet verdi. Kısacası herkes için pozitif gelişmeler söz konusu. Önceleri indirdiğimiz MP3’leri telefonumuza atıp direkt çalma listemizden açardık. Spotify ve benzeri uygulamaların yaygınlaşması sayesinde telif hakları korunur ve her türlü müziği bulur hale geldik. Elbette gelişmeler yaşansa da herkesin isteğine ve talebine göre hareket etmek zor. Çünkü bu sefer de internete bağlanmadan müzik dinleyememe ile karşı karşıyayız. Özellikle Apple Music’in sıkı takipçileri bu konuda ne yapacaklarını bilemiyor. Nihayetinde internet kotamızın izin verdiği boyutta çevrimiçi kalabiliyoruz. Peki Apple Music üzerinden çevrimdışı müzik dinlemek mümkün ve böyle nasıl dinlenir, cevabını yazımızın devamında verdik.

Apple şirketi, uluslarası çapta hizmet veren bir Amerika Birleşik Devletleri firması. Açıkçası teknoloji ve mobil cihazlar pazarına getirdiği alternatifler sayesinde oluşabilecek bir tekel yapısını kırdı. Zira bilindiği gibi dünyanın ekonomik bazda en büyük pazarı şu an için akıllı telefon. Satışa çıkan ürünler kısa sürede tükeniyor, etiket fiyatları ne olursa olsun. Hal böyle olunca ciddi rekabetten ve satış sayılarından bahsediyor. Önemli sayılabilecek miktarda ödeme yapan kullanıcılar da edindikleri ürünlerden maksimum derecede uzun vadeli faydalanmanın peşindeler. Yaşadığımız dönemde fotoğrafların, videoların, dosyaların kapasitesi artınca internette dolaşırken bile harcadığımız kotanın haddi hesabı yok. Dolayısıyla ekonomik bulup aldığımız paketler de yeterli gelmiyor. Bu sefer de uygun noktalarda kotamızı kullanıyoruz. Sonucunda da keyfimize hitap edebilecek biçimde kullanım söz konusu olmuyor. Mesela Apple Music’te çevrimdışı iken müzik nasıl dinlenir sorularını çokça duyuyoruz. Pek tabii ki bilişimde taleplere yönelik çözüm yöntemleri sunulsa da her zaman beklenen cevabı alamayabilirsiniz. Başta iPhone kullanıcılarının müzik zevklerini dilediği gibi yerine getirebilmeleri amacı ile biz de işbu konuya parmak basarak bir yöntemden bahsettik.

apple-music-cevrimdisi-muzik-dinlemek

Apple Music Üzerinden Çevrim Dışı Müzik Dinlemek

Apple’ın ürünleri, özgünlük ilkesi baz alınarak üretildiğinden farklı işleyişlere sahip. Bahsettiğimiz Apple Music’te çevrim dışı müzik dinlemek de özellikle yeni alanların yapmak istediği aktivite.

Önce uygulamayı açın. Devamında internet bağlantınızın olmayacağı bir dönemde dinlemeyi istediğiniz albümü görüntüleyin. Ardından arayüzde bulunan üç noktalı ifadeye dokunun. Karşınıza seçenekler gelecektir. Aralarından Make Available Offline’a tıklayın. Artık kaydettikleriniz çevrimdışı iken de açılacak.

Bir sonraki aşamada ise internetinizi kapattığınızda Apple Music’teki Downloaded Music kısmından şarkıları açarak çevrimdışı müzik dinleme isteğinizi yerine getirebilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz