iOS 8.1 ile hayatımıza giren Apple Pay, iPhone 6 ve daha yeni modellerde aktif olarak kullanılabiliyor. Tabii bu hizmetten faydalanabilmek için desteklenen cihazla birlikte desteklenen bir bölgede bulunmanız gerekiyor.

Apple Pay Nedir? Ne İşe Yarar?
Temel olarak açıklamamız gerekirse Apple Pay, kredi kartlarındaki temassız ödeme yöntemine benzer bir şekilde çalışan bir sistem. Desteklenen bölgelerde desteklenen kartları iPhone’unuza ya da Watch’unuza tanımlayabiliyor, kartlarınızı yanınızda taşımadan NFC teknolojisi aracılığı ile ödeme yapabiliyorsunuz. Teknolojinin temel çalışma mantığı ise NFC’e dayanıyor. Bu sistemde NFC ile pos cihazı telefonunuz arasında kablosuz olarak bağlantı kuruyor. Tabii burada çeşitli güvenlik önlemleri de yer alıyor ve ödeme öncesi Touch ID ya da Face ID ile biyometrik kimlik doğrulaması yapılıyor.

Apple Pay Türkiye’de Nasıl Kullanılır?
Bu servisten şu an için Türkiye’de faydalanamadığınızı muhtemelen biliyorsunuzdur. Bu nedenle İngiltere üzerinden açılmış bir App Store hesabına ihtiyaç duyacaksınız.
Öncelikli olarak VPN ile bir İngiltere sunucusuna bağlanın ve PayPal’ın İngiltere sitesi üzerinden kendinize bir hesap oluşturun. PayPal kısmını çözdükten sonra bir adet de App Store hesabı açmanız gerekecek. Hesabı açarken United Kingdom olarak seçim yapmanız gerektiğini unutmayın.

Şimdi bu süreçte sizden bir kredi kartı bilgisi istenecek ancak bu noktada PayPal seçeneğinden devam edin ve açtığınız hesap ile giriş yapın. Bunun ardından bir adres bilgisine ihtiyaç duyacaksınız. Bu kısım için internetten uygun bir adres bilgisi bulun ve onu girin. Apple Pay’i kullanmamıza olanak sunan boon. isimli uygulama, burada yer alıyor. Bu uygulamayı App Store’dan bulun ve indirin. Daha sonra uygulamaya giriş yaparak kendinize yeni bir hesap oluşturun. Hesabı açtığınızda statünüz Start olacak. Bunu bir üst seviye olan Basic olarak revize etmeniz gerekecek. Bunun için bir adres bilgisine ihtiyacınız olacak, o nedenle aynı adresi burada da kullanın.

Apple Pay’i kullanmamıza olanak sunan boon. isimli uygulama, burada yer alıyor. Bu uygulamayı App Store’dan bulun ve indirin. Daha sonra uygulamaya giriş yaparak kendinize yeni bir hesap oluşturun. Hesabı açtığınızda statünüz Start olacak. Bunu bir üst seviye olan Basic olarak revize etmeniz gerekecek. Bunun için bir adres bilgisine ihtiyacınız olacak, o nedenle aynı adresi burada da kullanın.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz